Wyświetlanie 241–250 z 1214 wyników

Nigdy się nie poddawaj. Opowieści z gór wysokich

Klaudia Bogusz
10 kwietnia 2025 / czwartek / godz. 09:35
Szlichtyngowa / Stare Drzewce
wstęp wolny

Czy naprawdę możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy?
Jak znaleźć w sobie odwagę na spełnianie marzeń?
Jak zdecydować, na czym skupić się w życiu? Jak wybrać?
Pogadajmy z górami w tle 🙂

Spotkanie z Klaudią Bogusz, podróżniczką, przedsiębiorczynią, miłośniczką gór.
W wieku 28 lat ma na koncie 56 odwiedzonych krajów i 5 z 9 szczytów Korony Ziemi.
Z wykształcenia marketingowiec, choć ciągle szuka swojej drogi.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Sponsor Projektu – ORLEN SA Oddział PGNiG w Zielonej Górze.

 


Nigdy się nie poddawaj. Opowieści z gór wysokich

Klaudia Bogusz / Kasia Zawistowska
9 kwietnia 2025 / środa / godz. 11:35
Bielawy Gmina Granowo / Szkoła Podstawowa
wstęp wolny

Czy naprawdę możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy?
Jak znaleźć w sobie odwagę na spełnianie marzeń?
Jak zdecydować, na czym skupić się w życiu? Jak wybrać?
Pogadajmy z górami w tle ????

Spotkanie z Klaudią Bogusz, podróżniczką, przedsiębiorczynią, miłośniczką gór.
W wieku 28 lat ma na koncie 56 odwiedzonych krajów i 5 z 9 szczytów Korony Ziemi.
Z wykształcenia marketingowiec, choć ciągle szuka swojej drogi.

Razem z Klaudią Bogusz wystąpi jej przyjaciółka,  Kasia Zawistowska, podróżniczka,
która postawiła nogę w 42 państwach na 5 kontynentach i… eksploruje dalej!

organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Granowie
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Aconcagua – najwyższa góra świata poza Azją

Klaudia Bogusz
9 kwietnia 2025 / środa / godz. 18:00
Biblioteka Centrum Kultury Pniewy / ul. Wolności 6
wstęp wolny

Kusząca Argentyna i najwyższy szczyt obu Ameryk.
Dużo zapału, odwagi i pyłu. Po raz drugi!

Czy tym razem druga najwyższa góra z Korony Ziemi była łaskawsza?

Jak przygotować się na niemal siedmiotysięcznik? Na co uważać? O czym pamiętać?

Zapraszam na pikantne opowieści z Aconcagui!

Klaudia Bogusz:
Kocham być w drodze.
Kiedy czuję wiatr we włosach, wiem, że żyję.
Dlatego wspinam się, wędruję, jeżdżę, latam i opowiadam o tym innym.
Mam 28 lat, odwiedziłam 22% świata.
Mieszkałam na Tajwanie, Teneryfie, w Turcji… coś nie na T też się znajdzie – ostatnio wyprowadziłam się z Gruzji.
Nie mam domu, ale mam dużo funu! ????

Oprócz najwyższych szczytów świata marzę o adopcji psa. A może dwóch ????
Jeśli miałabym do końca życia jeść tylko jedną rzecz, byłby to domowy chleb Oli Malinowskiej z masłem i solą.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna MiG Centrum Kultury Pniewy


POŁĄCZENIE KONIA I OSŁA. DWIE DZIEWCZYNY NA ACONCAGUI

Katarzyna Zawistowska
9 kwietnia 2025 / środa / godz. 19:00
Biblioteka Publiczna we Lwówku / aleja Sczanieckiej 56
wstęp wolny

Anka – tak w skrócie nazywana jest najwyższa góra obu Ameryk.
Druga w Koronie Ziemi – ACONCAGUA 6 961 m n.p.m w bajecznej Argentynie!
Marzenie stanąć na jej szczycie!
Tylko… czy dążyć do tego za wszelką cenę?

Czy w przypadku zagrożenia warto odpuścić kiedy na szali jest… życie?
Czy powyżej 6 000 mnpm idzie się nogami czy głową?
Dlaczego po 10 krokach robi się przerwę na oddychanie?
Czy można do góry przygotowywać się w Warszawie?
Wnioski i rady po powrocie?

Zapraszam na opowieści prosto z gór, z namiotu, z mesy i z.. prawie szczytu Aconcagui!

Jestem… pasjonatką świata i robienia nowych rzeczy.
Do tej pory odwiedziłam 42 państwa, ale tak naprawdę ta liczba ma niewielkie znaczenie.

Jestem urodzona na śląsku. Wychowana na kielecczyźnie. Zakochana we Wrocławiu. Mieszkająca w Warszawie, ale i to wkrótce ma się zmienić i zamierzamy mieszkać… w świecie. Sprzedałam mieszkanie i wraz z mężem chcemy odwiedzić wiele zakątków świata.

Część mojego serca należy do gór – i to właśnie im poświęcam sporo podróżniczych środków i to właśnie one wyznaczają często moje podróżnicze destynacje.
Do tej pory zdobyłam 1 szczyt z Korony Ziemi – Kilimanjaro, a rok temu podjęłam próbę zdobycia drugiego – najwyższego szczytu obu Ameryk – Aconcaguę.
Przede mną wyprawa na Kazbek – trzymajcie kciuki.

Jestem szczęśliwą mężatką, ale sporo moich wypraw realizuję solo.

Do tej pory sama odwiedziłam: Tanzanię, Sri Lankę, Indonezję, Tajwan i Madagaskar.

Zapraszam do mojego świata, w którym opowiem Wam dlaczego kocham ROBIĆ RZECZY i dlaczego TRZEBA ROBIĆ RZECZY!
Kasia.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Lwówek


KIRGISTAN – W CIENIU NIEBAŃSKICH GÓR

Katarzyna Augustyn
9 kwietnia 2025 / środa / godz. 19:00
Galeria Refektarz / Mały Rynek 1
wstęp wolny

Wyobraź sobie zagubioną w górach dolinę, tysiące kilometrów od miejsc, o których kiedykolwiek słyszałeś.
Do tego dodaj stada dzikich koni, krystalicznie czyste strumyki i turkusowe jeziora. Gdy spojrzysz w niebo, zauważysz orły polujące na świstaki, a w oddali Twój wzrok przykuje wielka ośnieżona góra wyznaczająca granicę z sąsiednimi Chinami.
Witaj w Kirgistanie, małej postradzieckiej republice w centralnej Azji, gdzie góry dotykają nieba, a nomadyczna kultura pozostaje wciąż żywa. Gdy w naszych głowach zrodził się pomysł wyprawy do Kirgistanu, nie mieliśmy pojęcia, że jakiekolwiek planowanie nie ma tu najmniejszego sensu, a najlepszy scenariusz napisze dla nas życie.
Droga do poznania kirgiskiej duszy zaprowadzi nas na tylne siedzenie samochodów przypadkowo poznanych ludzi, koński grzbiet, który pozwoli przekroczyć rwące rzeki i dotrzeć do mieszkańców położonych wysoko w górach jurt, na największy w Kirgistanie targ zwierząt czy mecz kokboru – tradycyjnej drużynowej gry rozgrywanej konno, w której zamiast piłki używa się.. martwej kozy.

Kasia Augustyn:
podróżniczka z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, miłośniczka dalekiej północy i byłych republik radzieckich, autorka bloga o rodzinnym podróżowaniu – A Kind of Adventure.
We trójkę, z mężem i synem, lubi przemierzać świat po swojemu – aktywnie i z plecakiem.
Unika leżenia plackiem na plaży, luksusowych hoteli i utartych turystycznych szlaków,
a w podróży szuka piękna natury, autentyczności i ciekawych spotkań z drugim człowiekiem.
Pasjonatka gór oraz wędrówek długodystansowych.

organizatorzy:
“Refektarz” Galeria Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


POŁĄCZENIE KONIA I OSŁA. DWIE DZIEWCZYNY NA ACONCAGUI

Katarzyna Zawistowska
8 kwietnia 2025 / wtorek / godz. 18:00
GCKSTiR / ul. Ratuszowa 10 a
wstęp wolny

Anka – tak w skrócie nazywana jest najwyższa góra obu Ameryk.
Druga w Koronie Ziemi – ACONCAGUA 6 961 m n.p.m w bajecznej Argentynie!
Marzenie stanąć na jej szczycie!
Tylko… czy dążyć do tego za wszelką cenę?

Czy w przypadku zagrożenia warto odpuścić kiedy na szali jest… życie?
Czy powyżej 6 000 mnpm idzie się nogami czy głową?
Dlaczego po 10 krokach robi się przerwę na oddychanie?
Czy można do góry przygotowywać się w Warszawie?
Wnioski i rady po powrocie?

Zapraszam na opowieści prosto z gór, z namiotu, z mesy i z.. prawie szczytu Aconcagui!

Jestem… pasjonatką świata i robienia nowych rzeczy.
Do tej pory odwiedziłam 42 państwa, ale tak naprawdę ta liczba ma niewielkie znaczenie.

Jestem urodzona na śląsku. Wychowana na kielecczyźnie. Zakochana we Wrocławiu. Mieszkająca w Warszawie, ale i to wkrótce ma się zmienić i zamierzamy mieszkać… w świecie. Sprzedałam mieszkanie i wraz z mężem chcemy odwiedzić wiele zakątków świata.

Część mojego serca należy do gór – i to właśnie im poświęcam sporo podróżniczych środków i to właśnie one wyznaczają często moje podróżnicze destynacje.
Do tej pory zdobyłam 1 szczyt z Korony Ziemi – Kilimanjaro, a rok temu podjęłam próbę zdobycia drugiego – najwyższego szczytu obu Ameryk – Aconcaguę.
Przede mną wyprawa na Kazbek – trzymajcie kciuki.

Jestem szczęśliwą mężatką, ale sporo moich wypraw realizuję solo.

Do tej pory sama odwiedziłam: Tanzanię, Sri Lankę, Indonezję, Tajwan i Madagaskar.

Zapraszam do mojego świata, w którym opowiem Wam dlaczego kocham ROBIĆ RZECZY i dlaczego TRZEBA ROBIĆ RZECZY!
Kasia.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie


KIRGISTAN – W CIENIU NIEBAŃSKICH GÓR

8 kwietnia 2025 / wtorek / godz. 18:00
Biblioteka i Centrum Kultury / ul. Sportowa 1
wstęp wolny

Wyobraź sobie zagubioną w górach dolinę, tysiące kilometrów od miejsc, o których kiedykolwiek słyszałeś.
Do tego dodaj stada dzikich koni, krystalicznie czyste strumyki i turkusowe jeziora. Gdy spojrzysz w niebo, zauważysz orły polujące na świstaki, a w oddali Twój wzrok przykuje wielka ośnieżona góra wyznaczająca granicę z sąsiednimi Chinami.
Witaj w Kirgistanie, małej postradzieckiej republice w centralnej Azji, gdzie góry dotykają nieba, a nomadyczna kultura pozostaje wciąż żywa. Gdy w naszych głowach zrodził się pomysł wyprawy do Kirgistanu, nie mieliśmy pojęcia, że jakiekolwiek planowanie nie ma tu najmniejszego sensu, a najlepszy scenariusz napisze dla nas życie.
Droga do poznania kirgiskiej duszy zaprowadzi nas na tylne siedzenie samochodów przypadkowo poznanych ludzi, koński grzbiet, który pozwoli przekroczyć rwące rzeki i dotrzeć do mieszkańców położonych wysoko w górach jurt, na największy w Kirgistanie targ zwierząt czy mecz kokboru – tradycyjnej drużynowej gry rozgrywanej konno, w której zamiast piłki używa się.. martwej kozy.

Kasia Augustyn:
podróżniczka z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, miłośniczka dalekiej północy i byłych republik radzieckich, autorka bloga o rodzinnym podróżowaniu – A Kind of Adventure.
We trójkę, z mężem i synem, lubi przemierzać świat po swojemu – aktywnie i z plecakiem.
Unika leżenia plackiem na plaży, luksusowych hoteli i utartych turystycznych szlaków,
a w podróży szuka piękna natury, autentyczności i ciekawych spotkań z drugim człowiekiem.
Pasjonatka gór oraz wędrówek długodystansowych.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka i Centrum Kultury, Rekreacji w Krobi


Aconcagua – najwyższa góra świata poza Azją

Klaudia Bogusz
8 kwietnia 2025 / wtorek / godz. 17:00
Biblioteka Publiczna Gminy Orchowo / ul. Powstańców Wlkp. 3
wstęp wolny

Kusząca Argentyna i najwyższy szczyt obu Ameryk.
Dużo zapału, odwagi i pyłu. Po raz drugi!

Czy tym razem druga najwyższa góra z Korony Ziemi była łaskawsza?

Jak przygotować się na niemal siedmiotysięcznik? Na co uważać? O czym pamiętać?

Zapraszam na pikantne opowieści z Aconcagui!

Klaudia Bogusz:
Kocham być w drodze.
Kiedy czuję wiatr we włosach, wiem, że żyję.
Dlatego wspinam się, wędruję, jeżdżę, latam i opowiadam o tym innym.
Mam 28 lat, odwiedziłam 22% świata.
Mieszkałam na Tajwanie, Teneryfie, w Turcji… coś nie na T też się znajdzie – ostatnio wyprowadziłam się z Gruzji.
Nie mam domu, ale mam dużo funu! ????

Oprócz najwyższych szczytów świata marzę o adopcji psa. A może dwóch ????
Jeśli miałabym do końca życia jeść tylko jedną rzecz, byłby to domowy chleb Oli Malinowskiej z masłem i solą.

organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Gminy Orchowo
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


48 TYS. KM VW OGÓRKIEM PRZEZ AMERYKĘ PÓŁNOCNĄ

Aga i Bartek Wrzosek
7 kwietnia 2025 / poniedziałek / godz. 19:00
GOK / ul. Kurpińskiego 27a / sala widowiskowa
wstęp wolny

Calluna Trip – Odwaga, Droga Ludzie
Rok życia w busie, 48 tysięcy kilometrów dróg i bezdroży. Aga, Wrzos oraz Venera – ich dzielny, 48-letni Volkswagen Transporter – przemierzyli Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk, zajrzeli też do Gwatemali i Belize. Kąpali się w Wielkich Jeziorach, płoszyli niedźwiedzie na Alasce, szukali złota w Jukonie. W Kalifornii zadzierali głowy, by dostrzec czubki sekwoi, w Utah kładli się na rudej ziemi, by gapić się w niebo usiane milionem gwiazd. W Meksyku zasłuchali się w trzepocie milionów motylich skrzydeł i szepcie prastarych kamieni w ruinach miast Majów. A przez cały czas starali się stłamsić w sobie wewnętrznego turystę i nauczyć się po prostu żyć drogą. Drogą, której – jak się przekonali – nie mierzy się w kilometrach, tylko w napotkanych na niej przyjaznych domach oraz otwartych sercach przypadkowo poznanych ludzi.

****

KIM JESTEŚMY?

Autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj”.
Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata.

Aga to marketingowiec, ale jej prawdziwą pasją jest gotowanie. Dlatego tak wiele uwagi poświęca poznawaniu nowych smaków w podróży.

Bartek od wielu lat tworzy muzykę dlatego jego podróżnicze szlaki często kierują ich w ciekawe, muzyczne miejsca.

W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat „bardziej”, a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie.

Od ponad dziesięciu lat ich partnerem podróży jest Volkswagen Transporter „Ogórek” z 1972 od którego rozpoczynają planowanie kolejnych wypraw.

organizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


W POSZUKIWANIU WODY PRZEZ PIĘĆ KONTYNENTÓW

Szymon Opryszek
26 marca 2025 / środa / godz. 17:30
Biblioteka w Nowej Soli / ul. Bankowa 3
wstęp wolny

Doszło do porwania – w styczniu 2020 roku w meksykańskim stanie Michoacán zaginął Homero González, strażnik sanktuarium motyli.
Szymon Opryszek rusza tropem ostatnich śladów zostawionych przez ofiarę.
Jego dochodzenie odkrywa pajęczynę lokalnych i globalnych powiązań: kartele narkotykowe, skorumpowani politycy, międzynarodowe koncerny, a także… my, zajadający się awokado zadowoleni konsumenci. I choć szuka zaginionego społecznika, wszędzie, gdzie przyłoży ucho, słyszy tylko szum wody.
Co łączy motyle monarchiczne z plantacjami awokado?
Jaki jest związek między krzykiem jodeł a technologicznymi gigantami,
takimi jak Google czy Meta?
I dlaczego wydarzenia w Iraku wpływają na to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej?

O tym wszystkim w trakcie prezentacji o przeciekaniu świata, podczas której autor zabierze nas do m.in. Meksyku, Chile, Kolumbii, RPA, Izraela, USA, Hiszpanii czy Iraku.

BIO

Szymon Opryszek – reporter, laureat nagrody Pióro Nadziei Amnesty International 2021 za cykl reportaży „Moja zbrodnia to mój paszport” o drodze śladami migrantów z Bliskiego Wschodu, przez Białoruś aż do Polski (OKO.press).
Za ten sam cykl nominowany do m.in. nagrody Grand Press.
Współautor książek „Tańczymy już tylko w Zaduszki” i „Wyhoduj sobie wolność”,
ostatnio wydał reporterską opowieść o kryzysie wodnym: „Woda. Historia pewnego porwania”.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Miejska Biblioteka Publiczna im. Edwarda Stachury w Nowej Soli

Zadanie dofinansowane ze środków Miasta Nowa Sól