Wyświetlanie 231–240 z 1214 wyników

INDONEZJA. MENTAWAI – DRZEWO ŻYCIA

Marcin Gabruk
16 kwietnia 2025 / środa / godz. 18:00
Ośrodek Kultury Jastrowie / ul . Poznańska 50
wstęp wolny

Fotograficzna opowieść o plemieniu Mentawajów z wyspy Siberut. Historie pisane na gorąco w rozpadającym się z wilgoci zeszycie zabiorą Państwa przez błotniste ścieżki pełne pijawek wprost do szamańskiej Umy, gdzie przy kubku gorącej herbaty i grillowanych robakach poznacie szamanów, pójdziecie zapolować na małpy, a wieczorem zasiądziecie wspólnie przy lampie naftowej pośrodku dżungli i zatopicie się w jej odgłosach wsłuchując się w szamańskie legendy czy śpiew. Opowieści o tym jak żyje się w dżungli w XXI wieku, o wierzeniach, tradycjach, pradawnych rytuałach, o tym kto chce ich zniszczyć i dlaczego wciąż wielu opiera się cywilizacji i woli pozostać strażnikiem lasu tak jak przodkowie. Zapraszam do wspólnej podróży z Mentawajami do ich świata, świata ludzi których zdobycze cywilizacyjne myśmy odkryli 2 tyś lat temu, świata ludzi którzy hołdują wartościom o których my czasami zapominamy, świata wspaniałych wytatuowanych ludzi w przepaskach z kory drzewa i nie działającym zegarkiem, a to wszystko humorystycznie z dymkiem mentawajskiego papierosa.

Marcin Gabruk:
“Wyjeżdżam z aparatem by poznawać. Poznawać świat, ludzi, kulturę i tradycję. Najczęściej pośród ludów rdzennych staram się zrozumieć świat i nauczyć jak go możemy chronić.”

organizatorzy:
Ośrodek Kultury Jastrowie
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Aconcagua – najwyższa góra świata poza Azją

Klaudia Bogusz
12 kwietnia 2025 / sobota / godz. 18:00
Kościański Ośrodek Kultury / ul. Mickiewicza 11
wstęp wolny

Kusząca Argentyna i najwyższy szczyt obu Ameryk.
Dużo zapału, odwagi i pyłu. Po raz drugi!

Czy tym razem druga najwyższa góra z Korony Ziemi była łaskawsza?

Jak przygotować się na niemal siedmiotysięcznik? Na co uważać? O czym pamiętać?

Zapraszam na pikantne opowieści z Aconcagui!

Klaudia Bogusz:
Kocham być w drodze.
Kiedy czuję wiatr we włosach, wiem, że żyję.
Dlatego wspinam się, wędruję, jeżdżę, latam i opowiadam o tym innym.
Mam 28 lat, odwiedziłam 22% świata.
Mieszkałam na Tajwanie, Teneryfie, w Turcji… coś nie na T też się znajdzie – ostatnio wyprowadziłam się z Gruzji.
Nie mam domu, ale mam dużo funu! ????

Oprócz najwyższych szczytów świata marzę o adopcji psa. A może dwóch ????
Jeśli miałabym do końca życia jeść tylko jedną rzecz, byłby to domowy chleb Oli Malinowskiej z masłem i solą.

organizatorzy:
Miasto Kościan
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Kościański Ośrodek Kultury


Nigdy się nie poddawaj. Opowieści z gór wysokich (Kopia)

Klaudia Bogusz
11 kwietnia 2025 / piątek / godz. 10:45
Szlichtyngowa / Szkoła Podstawowa
wstęp wolny

Czy naprawdę możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy?
Jak znaleźć w sobie odwagę na spełnianie marzeń?
Jak zdecydować, na czym skupić się w życiu? Jak wybrać?
Pogadajmy z górami w tle ????

Spotkanie z Klaudią Bogusz, podróżniczką, przedsiębiorczynią, miłośniczką gór.
W wieku 28 lat ma na koncie 56 odwiedzonych krajów i 5 z 9 szczytów Korony Ziemi.
Z wykształcenia marketingowiec, choć ciągle szuka swojej drogi.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Sponsor Projektu – ORLEN SA Oddział PGNiG w Zielonej Górze.


Aconcagua – najwyższa góra świata poza Azją

Klaudia Bogusz
11 kwietnia 2025 / piątek / godz. 18:00
CAS Tlenownia / ul. Nowa 2 / sala spotkań
wstęp wolny

Kusząca Argentyna i najwyższy szczyt obu Ameryk.
Dużo zapału, odwagi i pyłu. Po raz drugi!

Czy tym razem druga najwyższa góra z Korony Ziemi była łaskawsza?

Jak przygotować się na niemal siedmiotysięcznik? Na co uważać? O czym pamiętać?

Zapraszam na pikantne opowieści z Aconcagui!

Klaudia Bogusz:
Kocham być w drodze.
Kiedy czuję wiatr we włosach, wiem, że żyję.
Dlatego wspinam się, wędruję, jeżdżę, latam i opowiadam o tym innym.
Mam 28 lat, odwiedziłam 22% świata.
Mieszkałam na Tajwanie, Teneryfie, w Turcji… coś nie na T też się znajdzie – ostatnio wyprowadziłam się z Gruzji.
Nie mam domu, ale mam dużo funu! ????

Oprócz najwyższych szczytów świata marzę o adopcji psa. A może dwóch ????
Jeśli miałabym do końca życia jeść tylko jedną rzecz, byłby to domowy chleb Oli Malinowskiej z masłem i solą.

organizatorzy:

Centrum Kultury Czempiń
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Nigdy się nie poddawaj. Opowieści z gór wysokich

Klaudia Bogusz
11 kwietnia 2025 / piątek / godz. 09:45
Szlichtyngowa / Szkoła Podstawowa
wstęp wolny

Czy naprawdę możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy?
Jak znaleźć w sobie odwagę na spełnianie marzeń?
Jak zdecydować, na czym skupić się w życiu? Jak wybrać?
Pogadajmy z górami w tle ????

Spotkanie z Klaudią Bogusz, podróżniczką, przedsiębiorczynią, miłośniczką gór.
W wieku 28 lat ma na koncie 56 odwiedzonych krajów i 5 z 9 szczytów Korony Ziemi.
Z wykształcenia marketingowiec, choć ciągle szuka swojej drogi.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Sponsor Projektu – ORLEN SA Oddział PGNiG w Zielonej Górze.


POŁĄCZENIE KONIA I OSŁA. DWIE DZIEWCZYNY NA ACONCAGUI

Katarzyna Zawistowska
11 kwietnia 2025 / piątek / godz. 18:00
Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" / ul. Hutnika 4
wstęp wolny

Anka – tak w skrócie nazywana jest najwyższa góra obu Ameryk.
Druga w Koronie Ziemi – ACONCAGUA 6 961 m n.p.m w bajecznej Argentynie!
Marzenie stanąć na jej szczycie!
Tylko… czy dążyć do tego za wszelką cenę?

Czy w przypadku zagrożenia warto odpuścić kiedy na szali jest… życie?
Czy powyżej 6 000 mnpm idzie się nogami czy głową?
Dlaczego po 10 krokach robi się przerwę na oddychanie?
Czy można do góry przygotowywać się w Warszawie?
Wnioski i rady po powrocie?

Zapraszam na opowieści prosto z gór, z namiotu, z mesy i z.. prawie szczytu Aconcagui!

Jestem… pasjonatką świata i robienia nowych rzeczy.
Do tej pory odwiedziłam 42 państwa, ale tak naprawdę ta liczba ma niewielkie znaczenie.

Jestem urodzona na śląsku. Wychowana na kielecczyźnie. Zakochana we Wrocławiu. Mieszkająca w Warszawie, ale i to wkrótce ma się zmienić i zamierzamy mieszkać… w świecie. Sprzedałam mieszkanie i wraz z mężem chcemy odwiedzić wiele zakątków świata.

Część mojego serca należy do gór – i to właśnie im poświęcam sporo podróżniczych środków i to właśnie one wyznaczają często moje podróżnicze destynacje.
Do tej pory zdobyłam 1 szczyt z Korony Ziemi – Kilimanjaro, a rok temu podjęłam próbę zdobycia drugiego – najwyższego szczytu obu Ameryk – Aconcaguę.
Przede mną wyprawa na Kazbek – trzymajcie kciuki.

Jestem szczęśliwą mężatką, ale sporo moich wypraw realizuję solo.
Do tej pory sama odwiedziłam: Tanzanię, Sri Lankę, Indonezję, Tajwan i Madagaskar.

Zapraszam do mojego świata, w którym opowiem Wam dlaczego kocham ROBIĆ RZECZY i dlaczego TRZEBA ROBIĆ RZECZY!
Kasia.

organizatorzy:
Gostyński Ośrodek Kultury “Hutnik”
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Nigdy się nie poddawaj. Opowieści z gór wysokich

Klaudia Bogusz
10 kwietnia 2025 / czwartek / godz. 09:35
Szlichtyngowa / Stare Drzewce
wstęp wolny

Czy naprawdę możemy osiągnąć wszystko, o czym marzymy?
Jak znaleźć w sobie odwagę na spełnianie marzeń?
Jak zdecydować, na czym skupić się w życiu? Jak wybrać?
Pogadajmy z górami w tle 🙂

Spotkanie z Klaudią Bogusz, podróżniczką, przedsiębiorczynią, miłośniczką gór.
W wieku 28 lat ma na koncie 56 odwiedzonych krajów i 5 z 9 szczytów Korony Ziemi.
Z wykształcenia marketingowiec, choć ciągle szuka swojej drogi.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Sponsor Projektu – ORLEN SA Oddział PGNiG w Zielonej Górze.

 


Moje podróże solo

Katarzyna Zawistowska
10 kwietnia 2025 / czwartek / godz. 11:30
Szlichtyngowa / Jędrzychowice
wstęp wolny

W ramach spotkania z młodzieżą w… zapraszamy na inspirujące spotkanie z Kasią Zawistowską, podróżniczką, która postawiła nogę w 42 państwach na 5 kontynentach i… eksploruje dalej!

Większość swoich podróży odbyła solo, poznając nowych ludzi i odkrywając nowe kultury.
Jakie tematy poruszy Kasia?
Czemu tak naprawę wybieramy się w podróże solo?
Co nam to może dać i czy to dla każdego?
Jak sama Kasia zaczynała?
jakie miała emocje i jaki to był kraj?

Co warto sprawdzić przed? Przykłady różnych zakazów na świecie.

Jacy jesteśmy na wyjeździe?
Czy jesteśmy prawdziwą/lepszą/inną wersją siebie?

Czy nie jest nudno?
Plusy i minusy solo tripów.

„Mięsień samolubności” – czyli egoizm solo podróżnika [wstajesz kiedy chcesz, robisz co chcesz, jedziesz gdzie chcesz…]

“Czy Ty się nie boisz?!” – najczęstsze pytanie. Jak to jest z tym bezpieczeństwem?

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa i potem być może do…. Solo podróży:)

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Sponsor Projektu – ORLEN SA Oddział PGNiG w Zielonej Górze.


POŁĄCZENIE KONIA I OSŁA. DWIE DZIEWCZYNY NA ACONCAGUI

Katarzyna Zawistowska
10 kwietnia 2025 / czwartek / godz. 18:15
Centrum Kultury Zamek / ul. Klasztorna 14
wstęp wolny

Anka – tak w skrócie nazywana jest najwyższa góra obu Ameryk.
Druga w Koronie Ziemi – ACONCAGUA 6 961 m n.p.m w bajecznej Argentynie!
Marzenie stanąć na jej szczycie!
Tylko… czy dążyć do tego za wszelką cenę?

Czy w przypadku zagrożenia warto odpuścić kiedy na szali jest… życie?
Czy powyżej 6 000 mnpm idzie się nogami czy głową?
Dlaczego po 10 krokach robi się przerwę na oddychanie?
Czy można do góry przygotowywać się w Warszawie?
Wnioski i rady po powrocie?

Zapraszam na opowieści prosto z gór, z namiotu, z mesy i z.. prawie szczytu Aconcagui!

Jestem… pasjonatką świata i robienia nowych rzeczy.
Do tej pory odwiedziłam 42 państwa, ale tak naprawdę ta liczba ma niewielkie znaczenie.

Jestem urodzona na śląsku. Wychowana na kielecczyźnie. Zakochana we Wrocławiu. Mieszkająca w Warszawie, ale i to wkrótce ma się zmienić i zamierzamy mieszkać… w świecie. Sprzedałam mieszkanie i wraz z mężem chcemy odwiedzić wiele zakątków świata.

Część mojego serca należy do gór – i to właśnie im poświęcam sporo podróżniczych środków i to właśnie one wyznaczają często moje podróżnicze destynacje.
Do tej pory zdobyłam 1 szczyt z Korony Ziemi – Kilimanjaro, a rok temu podjęłam próbę zdobycia drugiego – najwyższego szczytu obu Ameryk – Aconcaguę.
Przede mną wyprawa na Kazbek – trzymajcie kciuki.

Jestem szczęśliwą mężatką, ale sporo moich wypraw realizuję solo.
Do tej pory sama odwiedziłam: Tanzanię, Sri Lankę, Indonezję, Tajwan i Madagaskar.

Zapraszam do mojego świata, w którym opowiem Wam dlaczego kocham ROBIĆ RZECZY i dlaczego TRZEBA ROBIĆ RZECZY!
Kasia.

organizatorzy:
Centrum Kultury Zamek
Gmina Kożuchów
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Aconcagua – najwyższa góra świata poza Azją

Klaudia Bogusz
10 kwietnia 2025 / czwartek / godz. 18:00
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury / ul. Nowowiejska 15
wstęp wolny

Kusząca Argentyna i najwyższy szczyt obu Ameryk.
Dużo zapału, odwagi i pyłu. Po raz drugi!

Czy tym razem druga najwyższa góra z Korony Ziemi była łaskawsza?

Jak przygotować się na niemal siedmiotysięcznik? Na co uważać? O czym pamiętać?

Zapraszam na pikantne opowieści z Aconcagui!

Klaudia Bogusz:
Kocham być w drodze.
Kiedy czuję wiatr we włosach, wiem, że żyję.
Dlatego wspinam się, wędruję, jeżdżę, latam i opowiadam o tym innym.
Mam 28 lat, odwiedziłam 22% świata.
Mieszkałam na Tajwanie, Teneryfie, w Turcji… coś nie na T też się znajdzie – ostatnio wyprowadziłam się z Gruzji.
Nie mam domu, ale mam dużo funu! ????

Oprócz najwyższych szczytów świata marzę o adopcji psa. A może dwóch ????
Jeśli miałabym do końca życia jeść tylko jedną rzecz, byłby to domowy chleb Oli Malinowskiej z masłem i solą.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu