Wyświetlanie 71–80 z 1214 wyników

w godzinę dookoła Australii

Magdalena Gumowska i Mariusz Łapiński
11 marca 2026 / środa / godz. 19:00
Biblioteka Publiczna we Lwówku / aleja Sczanieckiej 56
wstęp wolny

Podczas prelekcji “W godzinę dookoła Australii” wraz z publicznością przejeżdżamy dookoła kontynent australijski odwiedzając najpiękniejsze zakątki (w tym również Tasmanię), poznajemy niezwykłe ciekawostki na temat Australii
oraz z bliska przyglądamy się wyjątkowej, fascynującej dzikiej przyrodzie.

—- O Dobrze Pojechane:

Magda i Mariusz to backpackerzy, którzy jak już wyjeżdżają to na dłużej, aby dobrze poznać odwiedzany region. Ponadto skrupulatnie przygotowują się do podróży, aby z wyjazdu wyciągnąć jak najwięcej. Nie mają ulubionej formy podróżowania i dostosowują ją do danego kierunku. Starają się wybierać miejsca jak najbardziej autentyczne, unikając luksusowych hoteli. Ich dotychczasowe kierunki to: Australia, Nowa Zelandia, Tajlandia, Laos, Kambodża, Wietnam, Malezja (wraz z Borneo), Singapur, Bali, Komodo.

organizatorzy:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Lwówek
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


w godzinę dookoła Australii

Magdalena Gumowska i Mariusz Łapiński
11 marca 2026 / środa / godz. 09:00
Piaski Wlkp. / ul Drzęczewska 9
wstęp wolny

Podczas prelekcji “W godzinę dookoła Australii” wraz z publicznością przejeżdżamy dookoła kontynent australijski odwiedzając najpiękniejsze zakątki (w tym również Tasmanię), poznajemy niezwykłe ciekawostki na temat Australii
oraz z bliska przyglądamy się wyjątkowej, fascynującej dzikiej przyrodzie.

—- O Dobrze Pojechane:

Magda i Mariusz to backpackerzy, którzy jak już wyjeżdżają to na dłużej, aby dobrze poznać odwiedzany region. Ponadto skrupulatnie przygotowują się do podróży, aby z wyjazdu wyciągnąć jak najwięcej. Nie mają ulubionej formy podróżowania i dostosowują ją do danego kierunku. Starają się wybierać miejsca jak najbardziej autentyczne, unikając luksusowych hoteli. Ich dotychczasowe kierunki to: Australia, Nowa Zelandia, Tajlandia, Laos, Kambodża, Wietnam, Malezja (wraz z Borneo), Singapur, Bali, Komodo.

organizatorzy:
Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


w godzinę dookoła Australii

Magdalena Gumowska i Mariusz Łapiński
10 marca 2026 / wtorek / godz. 17:30
Biblioteka w Nowej Soli / ul. Bankowa 3
wstęp wolny

Podczas prelekcji “W godzinę dookoła Australii” wraz z publicznością przejeżdżamy dookoła kontynent australijski odwiedzając najpiękniejsze zakątki (w tym również Tasmanię), poznajemy niezwykłe ciekawostki na temat Australii
oraz z bliska przyglądamy się wyjątkowej, fascynującej dzikiej przyrodzie.

—- O Dobrze Pojechane:

Magda i Mariusz to backpackerzy, którzy jak już wyjeżdżają to na dłużej, aby dobrze poznać odwiedzany region. Ponadto skrupulatnie przygotowują się do podróży, aby z wyjazdu wyciągnąć jak najwięcej. Nie mają ulubionej formy podróżowania i dostosowują ją do danego kierunku. Starają się wybierać miejsca jak najbardziej autentyczne, unikając luksusowych hoteli. Ich dotychczasowe kierunki to: Australia, Nowa Zelandia, Tajlandia, Laos, Kambodża, Wietnam, Malezja (wraz z Borneo), Singapur, Bali, Komodo.

organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Edwarda Stachury w Nowej Soli
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


w godzinę dookoła Australii

Magdalena Gumowska i Mariusz Łapiński
9 marca 2026 / poniedziałek / godz. 18:00
Biblioteka Publiczna Tarnowo Podgórne / ul. Ogrodowa 2a
wstęp wolny

Podczas prelekcji “W godzinę dookoła Australii” wraz z publicznością przejeżdżamy dookoła kontynent australijski odwiedzając najpiękniejsze zakątki (w tym również Tasmanię), poznajemy niezwykłe ciekawostki na temat Australii
oraz z bliska przyglądamy się wyjątkowej, fascynującej dzikiej przyrodzie.

—- O Dobrze Pojechane:

Magda i Mariusz to backpackerzy, którzy jak już wyjeżdżają to na dłużej, aby dobrze poznać odwiedzany region. Ponadto skrupulatnie przygotowują się do podróży, aby z wyjazdu wyciągnąć jak najwięcej. Nie mają ulubionej formy podróżowania i dostosowują ją do danego kierunku. Starają się wybierać miejsca jak najbardziej autentyczne, unikając luksusowych hoteli. Ich dotychczasowe kierunki to: Australia, Nowa Zelandia, Tajlandia, Laos, Kambodża, Wietnam, Malezja (wraz z Borneo), Singapur, Bali, Komodo.

organizatorzy:
Biblioteka Publiczna Gminy Tarnowo Podgórne
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


RAJD KONNY Z NORWEGII DO POLSKI

Anna Szamreta
6 marca 2026 / piątek / godz. 09:00
Gminy Ośrodek Kultury / Powstańców Wlkp. 7
wstęp wolny

Późną wiosną zeszłego roku wraz z moim koniem Mango oraz psem Oro wybraliśmy się na długą wędrówkę. Podczas czterech miesiecy odwiedziliśmy 6 krajów i pokonaliśmy około 2000 km.
Wystartowaliśmy z Norwegii i próbując poruszać się jak najdzikszymi trasami,
z dala od miast i autostrad, dotarliśmy do Polski.
Przeżyliśmy niesamowite przygody, poznaliśmy cudownych ludzi
i zasmakowaliśmy prawdziwego koczowniczego życia, rozkładając obozy blisko jezior,
rzek, na obfitych łąkach lub śpiąc w stajniach napotkanych po drodze.
Jadąc powolnym tempem w nieznanym nam terenie, musieliśmy ściśle ze sobą współpracować,
a sukces naszej podróży zdecydowanie zawdzięczamy zbudowaniu bliskiej relacji w naszym małym stadku.

Serdecznie zapraszam Was na wysłuchanie opowieści o naszej drodze,
o pięknych miejscach, oraz o niełatwych zmaganiach z którymi przyszło nam się zmierzyć

Bio:

Podróżniczka, trenerka koni i instruktor jazdy konnej, artystka, prelegentka.
W drodze od ponad 9 lat.
Współczesna nomada i poszukiwaczka dzikich dróg we współczesnym świecie – ostatnio przemieszczając się po Europie ze swoim koniem i psem.

organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


RAJD KONNY Z NORWEGII DO POLSKI

Anna Szamreta
6 marca 2026 / piątek / godz. 18:00
Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" / ul. Hutnika 4
wstęp wolny

Późną wiosną zeszłego roku wraz z moim koniem Mango oraz psem Oro wybraliśmy się na długą wędrówkę. Podczas czterech miesiecy odwiedziliśmy 6 krajów i pokonaliśmy około 2000 km.
Wystartowaliśmy z Norwegii i próbując poruszać się jak najdzikszymi trasami,
z dala od miast i autostrad, dotarliśmy do Polski.
Przeżyliśmy niesamowite przygody, poznaliśmy cudownych ludzi
i zasmakowaliśmy prawdziwego koczowniczego życia, rozkładając obozy blisko jezior,
rzek, na obfitych łąkach lub śpiąc w stajniach napotkanych po drodze.
Jadąc powolnym tempem w nieznanym nam terenie, musieliśmy ściśle ze sobą współpracować,
a sukces naszej podróży zdecydowanie zawdzięczamy zbudowaniu bliskiej relacji w naszym małym stadku.

Serdecznie zapraszam Was na wysłuchanie opowieści o naszej drodze,
o pięknych miejscach, oraz o niełatwych zmaganiach z którymi przyszło nam się zmierzyć

Bio:

Podróżniczka, trenerka koni i instruktor jazdy konnej, artystka, prelegentka.
W drodze od ponad 9 lat.
Współczesna nomada i poszukiwaczka dzikich dróg we współczesnym świecie – ostatnio przemieszczając się po Europie ze swoim koniem i psem.

organizatorzy:
Gostyński Ośrodek Kultury “Hutnik”
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Mongolia – tam, gdzie żyją ostatni nomadzi

Teresa Tokarz
5 marca 2026 / czwartek / godz. 19:00
Kino Rialto / ul. Dąbrowskiego 38
wstęp wolny

Przestrzeń. Niezmierzona i nieokiełznana. Surowa i piękna. MONGOLIA.
Kraina, w której życie mieszkańców wyznacza rytm natury.
Bezkresny step, pachnąca ziołami tajga, ośnieżone szczyty Ałtaju, złocista pustynia Gobi.
Miliony zwierząt.
Słonawy smak herbaty z mlekiem.
Gery bogato zdobione kolorowymi dywanami i szamańskimi amuletami.
Nomadzi, którzy kilka razy w roku pakują cały swój dobytek i ruszają w poszukiwaniu pastwisk dla swoich stad.
Mongolia to jest jeden z tych krajów, w których droga jest celem i wartością samą w sobie.
Tysiące przejechanych kilometrów, podczas których mogłam być częścią codziennego życia mieszkańców spotykanych na dalekich stepach.
Zapraszam na opowieści z podróży po Kraju Błękitnego Nieba.

Teresa Tokarz – w drodze od ponad 10 lat.
Szczególnie ważne jest dla niej przebywanie blisko natury.
Kocha góry, wschody i zachody słońca, biwakowanie i próbowanie lokalnych smaków w różnych zakątkach świata. Najbardziej lubi podróżować pociągami, rowerem i przemierzać świat na piechotę.
Ma za sobą wielomiesięczne wyprawy po Azji Południowo – Wschodniej, Ameryce Południowej, USA i Kanadzie. Równie mocno jak dalekie kraje ceni uroki własnego podwórka i w każdej wolnej chwili przemierza Polskę od Tatr po Bałtyk. Podróżuje solo.
Z każdą podróżą jeszcze bardziej zakochana w pięknie przyrody.

organizatorzy:

Kino Rialto
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


RAJD KONNY Z NORWEGII DO POLSKI

Anna Szamreta
5 marca 2026 / czwartek / godz. 10:30
GOK w Kobylinie / ul. Krotoszyńska 12
wstęp wolny

Późną wiosną zeszłego roku wraz z moim koniem Mango oraz psem Oro wybraliśmy się na długą wędrówkę. Podczas czterech miesiecy odwiedziliśmy 6 krajów i pokonaliśmy około 2000 km.
Wystartowaliśmy z Norwegii i próbując poruszać się jak najdzikszymi trasami,
z dala od miast i autostrad, dotarliśmy do Polski.
Przeżyliśmy niesamowite przygody, poznaliśmy cudownych ludzi
i zasmakowaliśmy prawdziwego koczowniczego życia, rozkładając obozy blisko jezior,
rzek, na obfitych łąkach lub śpiąc w stajniach napotkanych po drodze.
Jadąc powolnym tempem w nieznanym nam terenie, musieliśmy ściśle ze sobą współpracować,
a sukces naszej podróży zdecydowanie zawdzięczamy zbudowaniu bliskiej relacji w naszym małym stadku.

Serdecznie zapraszam Was na wysłuchanie opowieści o naszej drodze,
o pięknych miejscach, oraz o niełatwych zmaganiach z którymi przyszło nam się zmierzyć

Bio:

Podróżniczka, trenerka koni i instruktor jazdy konnej, artystka, prelegentka.
W drodze od ponad 9 lat.
Współczesna nomada i poszukiwaczka dzikich dróg we współczesnym świecie – ostatnio przemieszczając się po Europie ze swoim koniem i psem.

organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Ogórkiem do Iranu

Aga i Bartek Wrzosek
4 marca 2026 / środa / godz. 19:00
Galeria Refektarz / Mały Rynek 1
wstęp wolny

WOLNOść w Iranie
Wyprawa klasycznym Volkswagenem Ogórkiem do Iranu.
Opowieść WOLNOść w Iranie to relacja z miesięcznej wędrówki przez barwny
i pełen serdeczności zakątek świata. Jednocześnie porusza temat wolności oraz prób jej odnajdywania i kształtowania w rzeczywistości zdominowanej przez opresyjny system.

Dotarcie do Persji było od dawna ich marzeniem.
A marzenia, jak mówią, są po to by je spełniać.
Aga i Bartek Wrzosek w drogę do Iranu wyruszyli w sierpniu 2022 roku.
Ich celem było życie w drodze i dotarcie do kraju Persów słynącego z gościnności.
Po drodze zatrzymali się na dłużej w Turcji i Gruzji, gdzie pili hektolitry herbaty, smakowali lokalnej kuchni i poznawali te kraje poprzez napotkanych ludzi.
Do Iranu dotarli wraz z początkiem anty reżimowych protestów.
Niespokojna sytuacja w kraju nie przysłoniła jednak dobra i gościnności ludzi,
których mogli spotkać na swojej drodze.
W Iranie nie tylko odwiedzali kolorowe meczety i historyczne miasta, jak Jazd, Shiraz, Isfahan, Kaszan czy Qom. Zaglądali do tradycyjnych domów,
ale i współczesnych mieszkań irańczyków.
Poznawali historię irańskiego zdobnictwa i chodzili śladami zaratusztrian.
Zachwycali się różnorodnością przyrody, poznawali zwykłe życie mieszkańców tego kraju i irańską kuchnię.
Wdrapywali się na piaskowe wydmy pustyni Varzenah, a w zachodzącym słońcu chowali się przed upałem w cieniu ostańców na pustyni Lut.
Spali na dziko na pustyniach, wyschniętych jeziorach, pod wulkanem, w ruinach
dawnych caravanserai oraz w domach Irańczyków.
Przede wszystkim jednak doświadczyli nieopisanej dobroci i gościnności Persów.

****

KIM JESTEŚMY?

Autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj”.
Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata.

Aga to marketingowiec, ale jej prawdziwą pasją jest gotowanie. Dlatego tak wiele uwagi poświęca poznawaniu nowych smaków w podróży.

Bartek od wielu lat tworzy muzykę dlatego jego podróżnicze szlaki często kierują ich w ciekawe, muzyczne miejsca.

W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat „bardziej”, a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie.

Od ponad dziesięciu lat ich partnerem podróży jest Volkswagen Transporter „Ogórek” z 1972 od którego rozpoczynają planowanie kolejnych wypraw.

organizatorzy:

“Refektarz” Galeria Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Mongolia – tam, gdzie żyją ostatni nomadzi

Teresa Tokarz
4 marca 2026 / środa / godz. 18:00
Centrum Kultury i Biblioteka / ul. Wolności 6
wstęp wolny

Przestrzeń. Niezmierzona i nieokiełznana. Surowa i piękna. MONGOLIA.
Kraina, w której życie mieszkańców wyznacza rytm natury.
Bezkresny step, pachnąca ziołami tajga, ośnieżone szczyty Ałtaju, złocista pustynia Gobi.
Miliony zwierząt.
Słonawy smak herbaty z mlekiem.
Gery bogato zdobione kolorowymi dywanami i szamańskimi amuletami.
Nomadzi, którzy kilka razy w roku pakują cały swój dobytek i ruszają w poszukiwaniu pastwisk dla swoich stad.
Mongolia to jest jeden z tych krajów, w których droga jest celem i wartością samą w sobie.
Tysiące przejechanych kilometrów, podczas których mogłam być częścią codziennego życia mieszkańców spotykanych na dalekich stepach.
Zapraszam na opowieści z podróży po Kraju Błękitnego Nieba.

Teresa Tokarz – w drodze od ponad 10 lat.
Szczególnie ważne jest dla niej przebywanie blisko natury.
Kocha góry, wschody i zachody słońca, biwakowanie i próbowanie lokalnych smaków w różnych zakątkach świata. Najbardziej lubi podróżować pociągami, rowerem i przemierzać świat na piechotę.
Ma za sobą wielomiesięczne wyprawy po Azji Południowo – Wschodniej, Ameryce Południowej, USA i Kanadzie. Równie mocno jak dalekie kraje ceni uroki własnego podwórka i w każdej wolnej chwili przemierza Polskę od Tatr po Bałtyk. Podróżuje solo.
Z każdą podróżą jeszcze bardziej zakochana w pięknie przyrody.

organizatorzy:

Biblioteka Publiczna MiG Centrum Kultury Pniewy
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty