Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Adam Woronowicz

Spotkanie autorskie
17 listopada 2024 / niedziela / godz. 16:00
Kino "Przedwiośnie" / Al. Powstańców Wielkopolskich 18
30 zł / bilety dostępne w Kinie "Przedwiośnie"

Adam Woronowicz:

Aktor, o którym napisać nie jest łatwo. Nie sposób go zaszufladkować, przypiąć łatkę, przypisać do jakiejś kategorii. Patrząc na jego wizerunek trudno powiedzieć czy mamy do czynienia z człowiekiem poczciwym i dobrodusznym czy demonicznym i niebezpiecznym. Jego nieprzeniknione spojrzenie intryguje, chcielibyśmy do niego dotrzeć, poznać jego tajemnicę.

Adam ma na koncie wiele znakomitych ról teatralnych oraz sporo niezłych kreacji filmowych i telewizyjnych, jednak serca szerokiej publiczności podbił jako ksiądz Jerzy Popiełuszko w „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafał Wieczyńskiego.

„Po tej roli mogę zagrać wszystko” mówi.

To prawda, ma niesamowity potencjał aktorski, przed kamerą budzi się w nim filmowe zwierzę, ma niespożyte pokłady energii, które oddaje na planie, wręcz eksploduje talentem. W roli księdza jest tak wiarygodny, że oglądając film zapominamy, że to kreacja aktorska, że „udaje” księdza.

Po spektakularnym sukcesie filmu, jego ułożony, uporządkowany rytm życia się odmienił. Wciąż jest zapraszany na spotkania z widzami do szkół, kościołów, gdzie z entuzjazmem opowiada o swojej roli, cierpliwie odpowiada na pytania publiczności, która zdaje się czuje w nim ducha księdza. Adam opowiadając o roli w filmie niemalże składa świadectwo wiary.

Takim jest też człowiekiem, niesamowicie prawdziwym i szczerym, bije od niego spokój, równowaga wewnętrzna skromność. Jest taki „normalny”, „swój”, w jego towarzystwie każdy czuje się komfortowo. Bardzo dobry i oddany przyjaciel, kochający mąż, ojciec. Każdy kto z nim się zetknie prywatnie czy zawodowo jest nim natychmiast zauroczony, ponieważ Adam roztacza wokół siebie bardzo pozytywną energię, nie okazuje cienia gwiazdorstwa, które mogłoby się przecież obudzić po takim sukcesie filmu.

Dowodem jego wielorakich możliwości aktorskich jest także fenomenalna kreacja „pana Józefa” – „starającego się” o rękę głównej bohaterki, w słynnym „Rewersie” Borysa Lankosza. Jest to przykład jak z większego epizodu, stworzyć arcydzieło, perełkę, dzięki której film zyskał niebywały wątek komiczny. Jeszcze długo po obejrzeniu filmu, przypominając sobie tę scenę, widzowie wybuchają śmiechem.

Pochodzi z Podlasia. W 1997 r. ukończył warszawską Akademię Teatralną, w tym samym roku zadebiutował w teatrze. Grał i wciąż gra u najlepszych reżyserów teatralnych. Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Anna Augustynowicz, to tylko kilka nazwisk. Jest laureatem licznych nagród teatralnych,
(w tym prestiżowego Feliksa Warszawskiego)

Do tej pory przede wszystkim w teatrze mógł przecież pokazać szerokie spektrum swoich nieograniczonych możliwości.

Teatr wciąż jest dla niego ważny i wciąż w nim gra (najnowszy spektakl z jego udziałem to „Wiarołomni” w reżyserii Artura Urbańskiego w TR Warszawa), ale teraz przede wszystkim stawia na film.
Jego talent został doceniony i obecnie jest zasypywany propozycjami filmowymi.

źródło: KKA
foto: Ania Pawłowska-Górska

organizatorzy:

Kino “Przedwiośnie” – Krotoszyński Ośrodek Kultury
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty


Spotkania z filmowcami

Gabriela Muskała
6 grudnia 2019 / piątek / godz. 18:00
Aleja Powstańców Wielkopolskich 18
20 zł

Program spotkania:

18:00 – seans “Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej

19:40 – rozmowa z aktorką nastąpi zaraz po filmie


życiorys – Gabriela Muskała:

Aktorka filmowa i teatralna. Dramatopisarka. Ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi w 1994 roku. Debiutowała na drugim roku studiów rolą Ani w musicalu “Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Powszechnym w Łodzi. W tym samym czasie dostała pierwszą nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Wiele sukcesów przyniosła jej współpraca z Mariuszem Grzegorzkiem. W łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza zagrała u niego m.in. tytułową “Agnes od Boga”, Laurę w “Szklanej menażerii” czy nagrodzoną Złotą Maską Virginię w “Posprzątanym”. W Warszawie przez kilka lat związana była z Teatrem Dramatycznym, występowała również w Och Teatrze i Teatrze Narodowym.

Zagrała główne role w filmach “Królowa aniołów”, “Aria diva”, “Podróż”, “Krzysztof”, a także w nagrodzonym na Festiwalu w Wenecji francuskojęzycznym filmie “Cała zima bez ognia” w reżyserii Grzegorza Zglińskiego.

Za rolę w ich kolejnym wspólnym filmie pt. “Wymyk” otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2011). Rok później została nagrodzona za najlepszą główną rolę kobiecą na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film za film Anny Wieczur-Bluszcz “Być jak Kazimierz Deyna”. Zagrała również w “Serce serduszko” Jana Jakuba Kolskiego, “Warsaw by night” Natalii Gruz-Korynckiej, u Macieja Pieprzycy w “Chce sie żyć” i w “Wołyniu” Wojtka Smarzowskiego.
Film “Moje córki krowy” Kingi Dębskiej zdobył nagrodę Dziennikarzy na 40. Festiwalu Filmow fabularnych w Gdyni.

Ostatnio zagrała u Marka Koterskiego w filmie “7 uczuć” rolę drugoplanową a u Agnieszki Smoczyńskiej w filmie “Fuga” pierwszoplanową.

Popularność przyniosły jej role w serialach “Londyńczycy” (nominowana do nagrody “Outstanding Actress” na Festiwalu TV Fest w Monte Carlo), “Głęboka woda”, “Paradoks” , “Wszystko przed nami”, “Krew z krwi” oraz ‘Prokurator”.

Jest autorką dwóch sztuk, pisanych wspólnie z siostrą Moniką pod pseudonimem Amanita Muskaria. Ich “Podróż do Buenos Aires. Work in Regress” (2001) to wielokrotnie nagradzany monodram z Gabrielą Muskałą w roli Walerki, pokazywany również na festiwalach zagranicą, m.in. w Edynburgu. Premiera ich drugiej sztuki, “Daily Soup” (2007), miała miejsce w Teatrze Narodowym w Warszawie, a w 2012 roku została pokazana w Teatrze Telewizji na Żywo. Sztuki zostały przetłumaczone na angielski, niemiecki, włoski, rumuński i węgierski.


“FUGA”

reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
scenariusz: Gabriela Muskała
gatunek: Thriller psychologiczny
produkcja: Czechy Polska Słowacja
premiera: 7 grudnia 2018 (Polska)

opis :

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

[opis dystrybutora kino]

organizatorzy:

Kino “Przedwiośnie” – Krotoszyński Ośrodek Kultury

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty