“Maroko – U bram Afryki” – spotkanie z podróżnikiem

Bartek Piziak
25 października 2014 / sobota / godz. 18:00
Dom Kultury / ul. Głogowska 5

“Maroko – U bram Afryki”
tak tytuł nosi pokaz slajdów Bartka Piziaka z Krakowa, który będzie kolejnym gościem w ramach
“Spotkań z podróżnikami” w Sławie, realizowanych przez TH przy współpracy z  SCKiW w Sławie.

Pokaz przybliża jeden z muzułmańskich krajów północnej Afryki – Maroko, który jest przedsionkiem Czarnego Lądu. Królestwo Maroka to zarówno piękne plaże nad Oceanem Atlantyckim, majestatyczne góry Atlas oraz nieokiełznane tereny Sahary.

Prezentowane fotografie odkrywają bogactwo Maroka – jego historię, kulturę, mniejszości etniczne, a przede wszystkim aktualną sytuację kraju, nazywanego często Lwem Maghrebu. W trakcie pokazu odwiedzimy plac Dżemma Efna el-Fna, zagubimy się w zaułkach starej mediny w Fezie, zobaczymy jak wygląda życie rybaków z As-Sawiry oraz tradycyjnie potargujemy się na marokańskich sukach. Nie zabraknie także miejscowych specjałów: miętowej herbatki, gotowanych ślimaków i tadżinu. A całość dopełni fantastyczna muzyka rai i gnaoua.

 


Bartosz Piziak

Geograf pochodzący z Rzeszowa, nieodłącznie związany z Krakowem. Podróżujący i równie chętnie fotografujący odwiedzane miejsca. Członek Polskiego Klubu Przygody. Od zawsze ciekawy świata, który uwielbia odkrywać wszelkimi dostępnymi sposobami. W podróżowaniu ceni najbardziej poznawanie nowych ludzi, kultur oraz alternatywne formy przemieszczania się – uwielbia jeździć autostopem (choć niestety coraz rzadziej).

Zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, trochę Azji i odrobinę Afryki. Zawodowo wykładowca, marketingowiec oraz pilot wycieczek. Szczególną sympatią darzy Bliski Wschód, Portugalię, Słowenię i Beskid Niski.

 
Inicjatywa jest realizowana dzięki dotacji ze środków Gminy Sława
współorganizatorem jest Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie
mecenasem Bank Spółdzielczy we Wschowie
wsparcie: Piekarnia Gierczak i Kaja Komputer