zakon buddyjski – tam odnalazłam szczęście

Ela Dobrzańska
18 maja 2019 / sobota / godz. 18:00
wstęp wolny

Bohaterką kolejnego “Spotkania z podróżnikami” w Kościanie będzie niezwykła kobieta.
Ela Dobrzańska podróżuje bardzo intensywnie ale i w różnych stylach.                                                                                            Jedną z tych nietypowych wyjazdów była podróż nie tyle daleko od domu, ale mocno w głąb siebie.

„Pytanie o sens życia nurtuje chyba każdego z nas, ale jest to też jedno z podstawowych zagadnień różnych systemów filozoficznych i religijnych, a odpowiedź na nie, jak się uznaje, zawiera całą mądrość ludzkości. W poszukiwaniu wiedzy, odpowiedzi na dręczące mnie pytania, ale również w poszukiwaniu siebie podróżuję po świecie. Celem moich podróży jest głębsze poznanie ludzi, ich kultur, religii, zwyczajów i na tej podstawie określanie przyczyn uśmiechu na ich twarzach. Wiedza którą zdobywam i której doświadczam na własnej skórze daje mi niezwykłą możliwość rozwoju duchowego. Zajęło mi to wiele lat, tysiące przebytych kilometrów, setki rozmów z ludźmi aby dojeść do tego etapu w którym jestem dziś, momentu w którym bez skrępowania mogę powiedzieć, że jestem prawdziwie szczęśliwa.

Zabiorę Was w drogę, którą przebyłam. Przedstawię kilka osób, których historie niosą za sobą niesamowitą naukę, która doprowadzała mnie w rezultacie do zakonu Buddyjskiego w Północnej Tajlandii. Tam właśnie spotkałam najszczęśliwszych ludzi na świecie, Buddyjskich Mnichów, od których pobierałam nauki Buddyzmu i medytacji.”   Ela Dobrzańska

organizatorzy:
Miasto Kościan
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Kościański Ośrodek Kultury