Z Alaski na Południe – Piotr Strzeżysz

Piotr Strzeżysz
1 marca 2014 / sobota / godz. 18:00
Dom Kultury / ul. Głogowska 5

“Spotkania z podróżnikami” w Sławie”

Stowarzyszenie “Twórcze Horyzonty” nawiązało współpracę ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku ze Sławy i wspólnie realizować będą cykl “Spotkań z podróżnikami”.
TH pozyskało na to zadanie dotację z Powiatu Wschowskiego i z Gminy Sława.

Wsparcia nie odmówiły nam również Piekarnia Gierczak, firma KAJA Komputer i jak zawsze
Bank Spółdzielczy ze Wschowy.
Spotkania odbywać się będą co miesiąc w Domu Kultury w Sławie przy ul. Glogowskiej 5 w sali kameralnej.
I tak na pierwsze spotkanie z cyklu zapraszamy
na sobotę 01 marca na godzinę 18:00. Wstęp wolny.

Dobrą tradycja tych spotkań we Wschowie jest darmowy poczęstunek dla uczestników pokazów slajdów,

pysznych wypieków Piekarni Gierczak i gorącej kawy nie zabraknie również podczas “spotkań z podróżnikami” w Sławie.

Gościem pierwszego pokazu będzie Piotr Strzeżysz – zapalony rowerzysta z Warszawy.
Piotr opowie …
Pokaz „Z Alaski na południe” będzie przeplataną zdjęciami i filmami opowieścią o dwóch rowerowych wyjazdach Piotra do Ameryki Północnej. Posłuchamy o przypadkowych spotkaniach z najdziwniejszymi ludźmi, przygodach z dzikimi zwierzętami, o samotnym pokonywaniu ogromnych przestrzeni w Jukonie i Kolumbii Brytyjskiej oraz o stylu życia, z jakim Piotr zetknął się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Pierwszy wyjazd miał miejsce jesienią 2011 roku i zakończył się w Las Vegas. W 2013 roku Piotr po raz kolejny wybrał się na Alaskę, tym razem, z zamiarem dojechania do Ameryki Południowej. Miejsca, przez które przejeżdżał, niewiele zmieniły się od czasu, kiedy dwa lata wcześniej pokonywał mniej więcej tą samą trasę. Druga podróż pozostawiła jeszcze cieplejsze wspomnienia. Pełne szczerych uśmiechów i dobrych słów na drogę. Być może, stało się to za sprawą przepięknej, pastelowej jesieni, która ciepłymi kolorami zalała Alaskę i kanadyjski Jukon, a może było w tym coś jeszcze.
Podróż, zaplanowana na dziewięć miesięcy, obfitowała w spotkania nie tylko z ludźmi, ale i z niedźwiedziami, nie one to jednak sprawiły, że nie udało się w pełni zrealizować zamierzonych planów. W okolicach Seattle, po niefortunnym upadku, Piotr złamał kolano i musiał wrócić do Polski. Rower zostawił w USA, by latem po niego wrócić i kontynuować przerwaną podróż. Więcej po wyjazdach Piotra możemy przeczytać na jego stronie www.onthebike.pl

Zapraszamy!