[SŁAWA] Spotkania z podróżnikami – “Podróży do źródeł rzeki, której nie ma”

Szczepan Ligęza
3 kwietnia 2016 / niedziela / godz. 16:00
Sala Kameralna, ul. Głogowska 5, Sława

Dzięki dotacji Powiatu Wschowskiego, dużemu wsparciu Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Gminy Sława, będziemy również w tym roku realizować zadanie: “Spotkania z podróżnikami”. Obok dotacji cieszymy się również wsparciem tej inicjatywy ze strony Mecenasa TH – Banku Spółdzielczego we Wschowie, firmy Kaja Komputer, Piekarni Gierczak, Grand Aspen oraz Olympus. W tym miejscu grantodawcom i darczyńcom gorąco dziękujemy.

Plan na 2016 rok wygląda więc następująco:
Spotkań będzie łącznie osiem, będą one odbywać się w Sławie w sali kameralnej przy ul. Głogowskiej 5 w niedziele o godzinie 16:00. Pierwsze natomiast już 3 kwietnia. Gościem będzie Szczepan Ligęza z Warszawy ze swoją historią pt.:

Podróż do źródeł rzeki, której nie ma

opis pokazu:

Podczas “Podróży do źródeł rzeki której nie ma” Szczepan Ligęza starał się przemierzyć niezwykłą Amu-Darię, od jej ujścia nad wyschniętym jeziorem Aralskim, aż po jej źródła w górach Pamiru, na granicy tadżycko-afgańskiej.
W tym celu pokonał kilkanaście tysięcy km przez Azję, zaczynając jednak dość nietypowo, bo od podzielonego na dwie części Cypru, by następnie przez południowo-wschodnią Turcję (tuż przy granicy syryjskiej) i górzysty Iran dostać się do Jeziora Aralskiego. Kolejny jednak raz droga okazała się dużo ważniejsza od samego celu wyprawy.
Podczas prezentacji opowie o tym co udało mu się zobaczyć na swojej drodze, o poznanych ludziach, umierającym jeziorze i źródłach i ujściu rzeki, które “nie istnieją”.

współorganizatorem jest Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku
Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego
Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie:
Grand Aspen
Piekarnia Gierczak
Kaja Komputer
Olympus