Rajska wyprawa ze Stowarzyszeniem „Twórcze horyzonty”

Leszek Ciupiński
26 marca 2010 / piątek / godz. 19:00

Trzecie z kolei spotkanie, tym razem, z żeglarzem i płetwonurkiem, Leszkiem Ciupińskiem, zorganizowało Stowarzyszenie „Twórcze horyzonty” ze Wschowy.

Trzyosobowa załoga, w tym Leszek Ciupiński, na 11-metrowym jachcie „Talavera” po wodach południowego Pacyfiku, szlakiem „kula” (funkcjonująca do dziś wymiana naszyjników i naramienników pomiędzy poszczególnymi plemionami i wyspami Melanezji) dotarła na Wyspy Triobriandzkie, świat bujnej roślinności, raf i palm kokosowych, miejsca badań światowej sławy polskiego antropologa Bronisława Malinowskiego.

Multimedialny pokaz pod hasłem „Papua-Nowa Gwinea. Rejs po Pacyfiku” wraz z poczęstunkiem przy kawie i herbacie, odbył się w piątek, 26 marca 2010r. o godz. 19.00 w Sali Posiedzeń wschowskiego Ratusza. Mecenasem spotkania był Bank Spółdzielczy ze Wschowy. Środki na dwa pierwsze pokazy pozyskane zaś zostały w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego Gminy Wschowa w zakresie: kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji.

Ideą przedsięwzięcia pt. „Pokazy slajdów podróżników i eksplorerów” są spotkania ze znanymi podróżnikami i odkrywcami, indywidualnościami, niejednokrotnie przy tym ludźmi sukcesu na polu zawodowym, którzy pokazują jak smakować życie, jak je zmieniać, a przy tym jak żyć prawdziwie. To także doskonała lekcja cierpliwości, bezinteresowności i niezłomności, jakiej nam udzielają.