Maja Hawranek i Szymon Opryszek – “Radio Patagonia” – Sława

Maja Hawranek i Szymon Opryszek
2 kwietnia 2017 / niedziela / godz. 16:00
Dom Kultury / ul. Głogowska 5

Maja Hawranek i Szymonem Opryszkiem byli już autorami pokazu w Sławie. Ich fascynacja Ameryką Płd. udzieliła się sławianom więc proponujemy kolejne spotkanie. Tym razem będzie o Radio z Bariloche, które nadaje z największego kurortu północnej części argentyńskiej Patagonii. Jak żyją ludzie, którzy komunikują sobie tylko to, co najważniejsze? Czym dla nich jest spotkanie z drugim człowiekiem?


Nie dociera tu sygnał sieci komórkowych ani internetu. Są tylko nandu, pancerniki i step. Mieszkańcy Patagonii komunikują się wyłącznie za pomocą radia. Codziennie na antenie słuchają wiadomości: że dziadkowie są w szpitalu, ale już czują się lepiej, że sąsiadka zaprasza na postrzyżyny, żona urodziła, a kuzyni dojechali do miasta cało i zdrowo.

Autorzy
Szymon Opryszek (ur.1987), reporter, publikuje m.in. „Dużym Formacie” i „Tygodniku Powszechnym”. Mieszkał w Afryce i na Kaukazie, ostatnio eksploruje Amerykę Łacińską. Najbardziej interesują go państwa upadłe. Maria Hawranek (ur.1987), reporterka i hispanistka, współpracuje m.in. z „Wysokimi Obcasami” i „Dużym Formatem”. Najchętniej pisze o Ameryce Łacińskiej. Absolwentka UJ i Universidad de Sevilla.

Autorzy zostali wspólnie nominowani do Stypendium Newsweeka T.Torańskiej (2015) i nagrody Blog Roku w kategorii Podróże (2014) za projekt Intoamericas.


organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Sława
mecenat: Bank Spółdzielczy we Wschowie
wsparcie: OLYMPUS i Piekarnia Gierczak