Karolina Sypniewska

Karolina Sypniewska

Ponad 70 osób przybyło na zaproszenie Stowarzyszenia „Twórcze Horyzonty” ze Wschowy na spotkanie z globtroterką Karoliną Sypniewską, która zaprezentowała zdjęcia i krótkie filmiki ze swojej 2-letniej wyprawy do Australii, w trakcie której odwiedziła: Rumunię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Nepal, Bangladesz, Andaman, Sri Lankę, Tajlandię, Malezję, Indonezję.

7 styczna 2011r. (tj. piątek) we wschowskim Ratuszu odbyło się 9 już spotkanie z cyklu „Pokazy slajdów podróżników i eksplorerów”. Tym razem we Wschowie gościła młoda bydgoszczanka, która podróżuje stopem, na niskim budżecie, mieszkając u tubylców. Opowiedziała m.in. o rytuałach inicjacji praktykowanych w XXI wieku, smaku krokodylego mięsa, herbacianych plantacjach i „bengalskiej gumie do żucia” robionej z drzewa orzechowca betel oraz paleniu „nowości”, czyli papierosów zrobionych z gazet (bez filtra).

Z wykształcenia lingwistka (zna trzy języki: angielski, hiszpański i rosyjski), z zawodu pilot wycieczek, z zamiłowania blogerka i dziennikarka.

Realizację przedsięwzięcia wsparli:

  • Protekst Komputer
  • Kaja Komputer
  • Alsen.pl
  • Piekarnia Gierczak
  • Urząd Miasta i Gminy we Wschowie – Wydział Profilaktyka i Młodzież

Wkrótce kolejne spotkanie…

Zapraszamy.
Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty”