Globtroter Piotr Strzeżysz

Piotr Strzeżysz
7 października 2010 / czwartek

Ponad 70 osób ciekawych świata i spragnionych autentycznych opowieści o podróżach uczestniczyło w zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty” ze Wschowy dwudniowym spotkaniu z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem z Warszawy.

7 i 8 października 2010r. (tj. czwartek i piątek) we wschowskim Ratuszu odbyło się 5 już spotkanie z cyklu „Pokazy slajdów Podróżników i Eksplorerów”, których głównymi bohaterami są prawdziwi pasjonaci i poszukiwacze przygód z całej Polski. Tym razem we Wschowie gościł młody, ambitny globtroter, znany w podróżniczym środowisku z ekspedycji rowerowych. Dwukrotnie wyróżniony prestiżową nagrodą Kolosy w kategorii „Wyczyn Roku” za samotne wyprawy rowerowe: rok 2007 – zimowy przejazd przez Himalaje; rok 2008 – trwający dziewięć tygodni zimowy przejazd przez Andy (blisko 4000 km).

Z wykształcenia archeolog, bibliotekarz i anglista, z zamiłowania fotograf, oczarował wschowską publiczność pełną humoru i autentycznych emocji relacją z mroźnego Tybetu oraz czwartego, sudańskiego etapu „Afryki Nowaka” (rozpoczęta w listopadzie 2009r. ogólnopolska sztafeta rowerzystów w celu popularyzacji postaci polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy na świecie przejechał rowerem Afrykę z północy na południe i z powrotem).

Realizację przedsięwzięcia wsparli:

  • Elektrobud
  • Kaja Komputer
  • Protekst Komputer
  • Piekarnia Gierczak
  • Urząd Miasta i Gminy we Wschowie

Zapraszamy.

Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty”