Andyjskie drogi i bezdroża – Peru 2022 konno

Jacek Jasiński
19 stycznia 2023 / czwartek / godz. 19:00
Kino Rialto / ul. Dąbrowskiego 39
30 zł

Kaukaz konno to moja niemal codzienność od ponad dekady.
W 2022 roku diametralnie zmieniłem kierunek podróży – odwróciłem się o 180 stopni i poleciałem na ZACHÓD. Do tej pory byłem przekonany, że moim domem jest WSCHÓD.
Ale myliłem się – ZACHÓD też jest ok. Nawet bardzo OK…

Długo broniłem się przed wyjazdem do Ameryki Południowej. Bałem się, najnormalniej w świecie odczuwałem strach, ale nie taki, który odczuwa się przed zwykłą podróżą – że mnie zabiją, zgwałcą, pobiją, porwą, obrabują lub wciągną do jakiejś sekty i będę chodził przez resztę życia po mieszkaniach pytając „czy zaprosiłeś już do swego serca Jezusa…” itd. Ja bałem się, że pojadę do Ameryki Południowej i zakocham się w niej tak mocno jak w Kaukazie, w Persji, w Azji Centralnej, że już nie będę chciał jeździć na inne wyjazdy, tylko będę kombinował jak uciułać kasę na bilety za Ocean i wracać tam. I nie pomyliłem się…
Jacek Jasiński, nieszablonowe wyprawy konne – Polska, Europa, Świat …

o autorze:
Jacek Jasiński – rocznik ’73, z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, włóczy się bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji, szczególnie po krajach leżących w zasięgu kultury Jedwabnego Szlaku. Hoduje konie rasy kabardyńskiej, którym poświęca każdą wolną chwilę między zagranicznymi podróżami, odkrywając na ich grzbietach uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych pięknych rejonów Polski.
Więcej znajdziecie na www.nomadiclife.eu i na profilu FB.

organizatorzy:

Kino Rialto
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty