Natalia Mileszyk “Alfabet birmański – opowieść o kraju, który się zmienia…”


Natalia Mileszyk pojawi się na Festiwalu po raz pierwszy. Temat, kraj, który będzie treścią jej pokazu podziała z pewnością na wielu z Was i w Waszym notesie pojawi się notatka: BIRMA, odwiedzić w 2017.


Natalia:
“Spędziłam miesiąc włócząc się po Birmie trochę śladami Kiplinga, trochę śladami Orwella, a czasami po prostu tam, gdzie mnie oczy poniosły. Autobusami, furgonetkami, pociągami i łodziami, z nieodłącznym notesem i mapą. Po Birmie nie da się podróżować szybko, więc w momentach gdy siedziałam na workach ryżu w pociągu lub na linach na pokładzie statku stworzyłam alfabet birmański:
A – armia
B – betel
C – cała Birma czyta
D – …
Jeszcze przed wyjazdem wielokrotnie słyszałam pytanie “Birma? Czego tam szukasz?”. Poznałam ludzi chętnych do rozmów, krytycznych co do zmian w swoim kraju (a Birma bardzo się zmienia), a zarazem bardzo dumnych i pewnych, że dobre czasy są jeszcze przed nimi – bo do tej pory historia nie była dla Birmy łaskawa…
To slajdowisko to nie dziennik z podróży, raczej opowieść o fascynującym kraju przez pryzmat spotkanych ludzi, smaków, widoków i przede wszystkim zasłyszanych historii. Opowieść na pograniczu legend, życia codziennego i dość trudnych historii z areny międzynarodowej.”

Comments are closed.