Zaproszenie na 5.Festiwal Podróżników 100droga


5. Festiwal Podróżników „100droga” – Wschowa 11-14 luty 2016

 

Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty” zaprasza na Festiwal Podróżników „100droga”, który po raz piąty zabierze wszystkich słuchaczy w podróż niemal dookoła świata. Podróżnicy opowiadający niejednokrotnie o przygodach swojego życia, podczas festiwalu zarażą niejednego słuchacza miłością do podróży i chęcią odkrywania nowych, wspaniałych miejsc. Łotwa, Norwegia, Gabon, Indie, Mongolia to tylko kilka punktów na mapie, które między innymi poznamy dzięki naszym prelegentom.

 

W ten walentynkowy weekend popłyniemy wraz z Jarkiem Świerczem rzeką na Gauja poznając Łotwę. Najpiękniejsze plaże świata pokaże Przemek Woźny. Wodny świat na Karaibach odkryjemy dzięki Tomkowi Krzysztoszekowi. Robert zabierze nas skuterem do Indii. Dzięki Tomkowi Nasiółkowskiemu zobaczymy Bangladesz w objęciach Gangesu i Brahmaputry. Poznamy tajemnice Indonezji wraz z Anną Jaklewicz. W przedziale pociągu do Mongolii usiądziemy wraz z Gosią Seńków a wszystko po to by zdążyć na wczorajszy Express przez Indie w którym rozgościł się Krzysiek Tarka. Zmarzniemy trochę na Światowym Biegunie Zimna z Jurkiem Arsobą- Polskim Strażnikiem Mrozu. Na najwyższy szczyt górski Gabonu wprowadzi nas Robert Gondek. W Korei przywita nas Michał Ilczuk. Amazonię z perspektywy koron drzew pokażą nam Marzena i Krzysiek Wystrach. W głąb jaskiniowego cudu świata wyruszymy z Kasią Biernacką. Surową tundrę i dziewicze tereny Norwegii nie odkryte przez turystów pozwolą nam poznać Marcin Dobas oraz Bożena Jarzyńska. Tomek Michniewicz pokaże drugie dno miejsc które wydaje nam się, że znamy.

 

Te historie wzbogacone zdjęciami i filmami z prywatnych archiwów prelegentów pozwolą nie jednemu słuchaczowi odkryć nowe horyzonty, poznać niesamowite miejsca na ziemi i kto wie może wyznaczyć cel następnej podróży.

 

Wszystkich podróżujących i marzących o podróżach zapraszamy od czwartku 11-go lutego do Wschowy.  Otwarcie festiwalu o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie – ul. Niepodległości 1.

Comments are closed.