Kolejna 100droga za nami. 4 dni minęły błyskawicznie. Dziękujemy wszystkim za obecność i udział w stworzeniu wspaniałej atmosfery.
W pierwszym pofestiwalowym komunikacie przedstawiamy nagrodzone Kazikiem Podróżnikiem prezentacje 4. Festiwalu Podróżników 100droga we Wschowie.
W kategorii podróżników lokalnych wyróżnienie otrzymał Przemek Woźny za pokaz „Nordkapp – w pogoni na północ”
Natomiast wśród pozostałych pokazów przez jury w składzie Renata Wcisło (Redaktor Naczelna „TATERNIKA”) oraz Przemek Lewandowski (organizator Festiwalu „WŁÓCZYKIJ”) wyróżnione zostały:
Tomasz Nasiółkowski – „Zwykłe i niezwykłe zjawiska w Karkonoszach”
Za poetycką opowieść o miejscu nam bliskim a jednak tylko pozornie znanym i o tym , że podróżować można nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie.
Bartek Sabela–„Wszystkie ziarna piasku”
Za poruszający reportaż, który jest rodzajem misji na rzecz społeczeństwa owianego współcześnie zmową milczenia.
Łukasz Supergan „Góry lodu i ognia”
Za refleksyjną opowieść , przekazaną w sposób bezpretensjonalny i szczery o długiej i ascetycznej wędrówce.
Kasia Biernacka– „O eksploracji jaskiń w Meksyku”
Za rzeczowy i atrakcyjny wizualnie elementarz eksploracji jaskiń, na przykładzie jednego z najbardziej znaczących systemów jaskiniowych świata.
Nagrodę publiczności otrzymał Tomasz Nasiółkowski za prezentację „Zwykłe i niezwykłe zjawiska w Karkonoszach”