Zamarzenia, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę

Piotr Strzeżysz
6 listopada 2019 / środa / godz. 18:00
Galeria Refektarz / Mały Rynek 1
wstęp wolny

Podczas podróży Piotr Strzeżysz jest odrywającym się poetycko od szarej rzeczywistości motylem.          Czy to zdanie jest zgodne z faktami ? – zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu “Spotkania z podróżnikami” w Krotoszynie.

O czym będzie ? :

Gdy w dwa tysiące piętnastym roku Piotr dotarł do Patagonii, nie sądził, że kilkanaście miesięcy później zjawi się w tym miejscu ponownie. Coś jednak pchnęło go w niemal tę samą drogę, tyle, że w przeciwnym kierunku. Patagońską zimą, dwa tysiące szesnastego roku przyleciał prosto do Ushuaya – leżącego na południowym krańcu Ziemi Ognistej miasteczka, uważanego za przysłowiowy koniec świata i z niego rozpoczął swoją podróż.
Chociaż jechał po znanych miejscach, przemierzając wydeptane przez siebie ślady, nic nie było jednakie. Nie tylko miejsca się zmieniały, ale również ludzie, którzy widząc Piotra ponownie, nieco inaczej się zachowywali, jakby swobodniej, a zdarzało się, że niektórych niestety już nie było.
Część drogi Piotr odbył w towarzystwie Fidrygałki, poznanej w Boliwii dziewczyny, która towarzyszyła mu aż do Kolumbii. Wspólnie przemierzyli jeden z najpiękniejszych fragmentów drogi, czyli peruwiańską dżunglę, gdzie doświadczali życzliwości i serdeczności ze strony mieszkańców. Nie zawsze jednak było miło i bezpiecznie. Zdarzało się, że ludzie wiedzieli w nich zagrożenie, co wiązało się z legendą o tak zwanym pisthaco – krwiożerczym wampirze grasującym na drogach i porywającym ludzi aby wyssać z nich krew.
Co jeszcze wydarzyło się podczas podróży, która wiodła przez piętnaście krajów, kończąc się na Alasce, dowiemy się podczas spotkania, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

 

organizatorzy:

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

“Refektarz” Galeria Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury