Wyspa Wielkanocna zdobyta

Andrzej Ciszewski
4 marca 2010 / czwartek / godz. 17:00

Blisko osiemdziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu z badaczem jaskiń i grot, pasjonatem świata podziemnego, Andrzejem Ciszewskim. Organizatorem cyklu pokazów jest Stowarzyszenie „Twórcze horyzonty” ze Wschowy.

Andrzej Ciszewski od ponad 30 lat uprawia alpinizm jaskiniowy. W sumie uczestniczył w eksploracji ok. 800 jaskiń na świecie. Jest członkiem The Explorers Club –międzynarodowego prestiżowego Klubu Odkrywców.

Multimedialny pokaz wraz z poczęstunkiem przy kawie i herbacie odbył się w czwartek, 4 marca 2010r. o godz. 17.00 w Sali Posiedzeń wschowskiego Ratusza.

Pokaz zatytułowany Wyspa Wielkanocna WYPRAWA NATIONAL GEOGRAPHIC stanowił drugie z cyklu spotkań ze znanymi podróżnikami i odkrywcami zatytułowanych „Pokazy slajdów podróżników i eksplorerów”. Środki na ten cel pozyskane zostały w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego Gminy Wschowa w zakresie: kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji. Wsparcia finansowego dla przedsięwzięcia udzielił również Bank Spółdzielczy we Wschowie.

Na kolejne spotkanie z żeglarzem Leszkiem Ciupińskim zapraszamy pod koniec marca. Wybierzemy się w podróż po południowym Pacyfiku na Wyspy Trobriandzkie – miejsce badań znanego polskiego antropologa Bronisława Malinowskiego.