[WSCHOWA] Spotkania z podróżnikami – “Tańczymy już tylko w zaduszki”

Maja Hawranek i Szymon Opryszek
14 maja 2016 / sobota / godz. 18:00
sala widowiskowa / ul. Niepodległości 1
5 zł

Bohaterami majowego “Spotkania z podróżnikami” będą Maja Hawranek i Szymon Opryszek.
Nie mięliśmy jeszcze opkazji gościć ich we Wschowie ale w końcu się udało i tym samym zapraszamy na opowieść o Ameryce Łacińskiej. opis pokazu:

W 2014 podróżowaliśmy po Ameryce Łacińskiej w poszukiwaniu ciekawych ludzi i ich historii. Opisywaliśmy je na blogu Intoamericas.com, w największych polskich mediach (m.in. Duży Format, Wysokie Obcasy, Tygodnik Powszechny), w końcu – w książce “Tańczymy już tylko w Zaduszki” (Znak), która ukazała się na początku marca. Na spotkaniu opowiemy o najważniejszych z nich – m.in. o tym, jak żyją poza czasem boliwijscy menonici, jak widzą świat mieszkańcy najbardziej zaludnionej wyspy świata w Kolumbii i jak pracuje się w nielegalnych kopalniach złota w peruwiańskiej dżungli. Opowiemy o tym, co znaczy śmierć w umierającej wiosce w Ekwadorze i jak żyje się w fawelach Rio de Janeiro.

Autorzy
Szymon Opryszek (ur.1987), reporter, publikuje m.in. „Dużym Formacie” i „Tygodniku Powszechnym”. Mieszkał w Afryce i na Kaukazie, ostatnio eksploruje Amerykę Łacińską. Najbardziej interesują go państwa upadłe. Maria Hawranek (ur.1987), reporterka i hispanistka, współpracuje m.in. z „Wysokimi Obcasami” i „Dużym Formatem”. Najchętniej pisze o Ameryce Łacińskiej. Absolwentka UJ i Universidad de Sevilla.

Autorzy zostali wspólnie nominowani do Stypendium Newsweeka T.Torańskiej (2015) i nagrody Blog Roku w kategorii Podróże (2014) za projekt Intoamericas.

współorganizatorem jest Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku
Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego
Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie:
Grand Aspen
Piekarnia Gierczak
Kaja Komputer
Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży – Przemysław Woźny
Marco
Olympus