[WSCHOWA] Spotkania z podróżnikami – “Podróż do źródeł rzeki, której nie ma”

Szczepan Lizęga
2 kwietnia 2016 / sobota / godz. 18:00
sala widowiskowa / ul. Niepodległości 1
5 zł / młodzież free

Miło nam poinformować, że dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy od Gminy Wschowa oraz od Powiatu Wschowskiego na zadanie pt.: “Spotkania z podróżnikami”, będziemy i w tym roku zapraszać Państwa na comiesięczne relacje podróżników. Wsparcie tej inicjatywy płynie również od Mecenasa TH – Banku Spółdzielczego we Wschowie, firmy Kaja Komputer, Piekarni Gierczak, Grand Aspen, Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży Przemysław Woźny oraz firmy Marco i Olympus. Wszystkim gorąco dziękujemy.

Plan jest następujący: spotkań we Wschowie będzie osiem. Spotykać się będziemy w soboty o godzinie 18:00. Latem nasza aktywność spadnie więc zakładać można, że co 3-4 tygodnie w sali widowiskowej CKiR będzie pojawiał się Gość.
A póki co, pierwszym z nich będzie Szczepan Lizęga z tematem pt.:

“Podróż do źródeł rzeki, której nie ma”

opis pokazu:
Podczas “Podróży do źródeł rzeki, której nie ma” Szczepan Ligęza starał się przemierzyć niezwykłą Amu-Darię, od jej ujścia nad wyschniętym jeziorem Aralskim, aż po jej źródła w górach Pamiru, na granicy tadżycko-afgańskiej.
W tym celu pokonał kilkanaście tysięcy km przez Azję, zaczynając jednak dość nietypowo, bo od podzielonego na dwie części Cypru, by następnie przez południowo-wschodnią Turcję (tuż przy granicy syryjskiej) i górzysty Iran dostać się do Jeziora Aralskiego. Kolejny jednak raz droga okazała się dużo ważniejsza od samego celu wyprawy.
Podczas prezentacji opowie o tym co udało mu się zobaczyć na swojej drodze, o poznanych ludziach, umierającym jeziorze i źródłach i ujściu rzeki, które “nie istnieją”.

Inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Wschowa