w korei południowej też kwitną wiśnie

Anna Majchrzak i Paweł Szymański
28 czerwca 2019 / piątek / godz. 18:00
GCKSTiR ul. Ratuszowa 10 a
wstęp wolny

Do Azji przeniesiemy się na godzinę za sprawą opowieści Ani i Pawła. A konkretnie do Koreii Płd.

“W Azji spędziliśmy 9 miesięcy podróżując na rowerach. Przede wszystkim nastawialiśmy się na Japonię, która nas bardzo zafascynowała, dużo o niej czytaliśmy przed wyjazdem i staraliśmy się jak najwięcej zaplanować. A wizytę w Korei potraktowaliśmy…trochę jak przerywnik po podróży w Japonii. Tymczasem okazało się, że w pełni wykorzystana wiza turystyczna, czyli trzy miesiące, które spędziliśmy w Korei Południowej były równie ciekawe, pełne doznań, spotkań i przemyśleń!

Opowiemy Wam o koreańskich ścieżkach rowerowych i co można dostać za jazdę po nich, o tym czym różnią się Koreańczycy od Japończyków i jak w Korei przyszedł moment na kwitnące wiśnie. Nie zabraknie opowieści o koreańskim jedzeniu, życiu w tak silnie zmilitaryzowanym kraju i dlaczego warto (gdy tylko ma się okazję) nieśpiesznie poznawać otoczenie.” – Ania i Paweł

 

ANNA „GANDZIA” MAJCHRZAK

Powsinoga, profesjonalna marzycielka, z wykształcenia anglistka. Szyje, maluje, jeździ na rowerze – jednocześnie. Amatorka jasnego piwa, czarnej czekolady i czarno-białej fotografii. Na kliszy utrwala okna, drzwi i paski, a w kuchni szparagi i pieczone pyry. Siodło zamieniła na siodełko, a ciepłą Azję na ciepły śpiwór.

 

PAWEŁ „PIORUN”SZYMAŃSKI

Rodowity Poznaniak, lubi oszczędzać, ale nie szczędzić, zwłaszcza na jedzeniu. Wegetarianiec, amator warzyw, czerwonego wina i tańca do rańca. Ochroniarz przyrody z wykształcenia, laborant w przemyśle metalowym z doświadczenia. Metalową muzykę też lubi, nie bardziej od etno i techno. Nie.poprawny marzyciel, entuzjasta nocnych spacerów i przytulania do drzew.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie