Trzecie “Portrety Ziemi” w Lesznie

Tomasz Nasiółkowski
16 października 2015 / piątek / godz. 18:00
aula I LO Leszno
5 zł

“Zwykłe i niezwykłe zjawiska w Karkonoszach”

Tomasz Nasiółkowski – mieszkaniec Jeleniej Góry, miłośnik gór Dolnego Śląska oraz …Indii. Z wykształcenia geograf, pracownik w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce, przewodnik sudecki, pilot wycieczek a czasami podróżnik.

Karkonosze każdy z nas zna, widział je lub w nich był. Mówi się, że są to góry zadeptane przez tłumy turystów, góry łatwe i przewidywalne. Ale Karkonosze mają też inną, mniej znaną stronę. Są tajemnicze, bywają groźne i niebezpieczne. Zjawiska, które możemy w nich obserwować są fenomenalnymi spektaklami przyrodniczymi o niezwykłym pięknie i dynamice. Żeby zobaczyć je właśnie takie, trzeba pobyć w nich dłużej niż w sobotnią czy niedzielną wycieczkę. Zobaczymy Karkonosze od środka, z perspektywy osoby, która na najwyższym szczycie spędza niemal pół roku i co godzinę wsadza głowę w niebo, żeby sprawdzić jaka jest pogoda.

“Jest to prezentacja zdjęć, które wykonuję głównie z mojego miejsca pracy. Są to przede wszystkim różne zjawiska meteorologiczne dziejące się w obszarze górskim, które “zwykły śmiertelnik” nie ma szans zobaczyć na własne oczy. Zjawiska pogodowe są meritum prezentacji, ale oprócz nich opowiadam o samym życiu na Śnieżce, o warunkach pracy, o tym co się dzieje na szczycie poza pogodą (różne imprezy np. biegi, zawody). Generalnie treść popularno – naukowa uzupełniona o osobiste przeżycia i doświadczenia.” Namiastkę tej historii mogą Państwo znaleźć klikając poniższy link:

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/16470802/w-podroz-poslubna-dookola-swiata
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/19560702/love-story-w-podrozy

inicjatywę wspierają
Grand Aspen
Bank Spółdzielczy we Wschowie
Toyota Mikołajczak Leszno
Energo-Expert
Olympus
Peamco
Piekarnia Gierczak
Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży – Przemysław Woźny
Kompas Travel
Konstruktor – Artur Olichwer
Jamalex
Transport Kępka
Restauracja Olimp
2pik
Miasto Leszno
I LO

zapraszamy:
Koło Turystyczne I LO w Lesznie i TH