THe KINO – “Witaj w klubie”

27 marca 2015 / piątek / godz. 19:00
sala widowiskowa / ul. Niepodległości 1
5 zł

THe KINO Wschowa zaprasza na film!

“Witaj w klubie” – zaprezentujemy

inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Wschowa
wsparcie:
Bank Spółdzielczy we Wschowie
Spółka Komunalna we Wschowie

opis:

WITAJ W KLUBIE (Dallas Buyers Club)

Reżyseria:       Jean-Marc Vallee
Występują:     Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner
Gatunek:          dramat

Zdobywcy Oscarów i Złotych Globów (Matthew McConaughey i Jared Leto) w pełnej humoru, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Matthew McConaughey (Magic Mike, Pokusa, Uciekinier) „tak błyszczy w tej roli, że z pewnością dostatnie nominację do Oscara” (The Telegraph).

Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić.Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest.Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie transseksualistki Rayona – „Leto jest wprost cudowny jako ekscentryczny bohater drugoplanowy” (Hollywood Reporter). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

Ron to człowiek daleki od ideału, jednak z ogromną siłą charakteru. McConaughey „oddał zarówno szorstkość, jak i prawdziwy urok tej postaci. Balansuje na tej linie wprost mistrzowsko. (…) Jest przejmujący, ale to niezwykłe, ile humoru udało mu się przemycić do opowieści o człowieku znajdującym się w takiej sytuacji” (Hollywood Reporter). Film nie jest jednak popisem jednego aktora – „ukrytą głębię zawdzięcza obsadzie drugoplanowej (…), dał szansę Jennifer Garner na jej najlepszą rolę od czasów Juno i tchnął nowe życie w karierę Jareda Leto” (The Telegraph).

Serdecznie zapraszamy!