Tańczymy już tylko z zaduszki

Maja Hawranek
14 października 2021 / czwartek / godz. 19:00
Biblioteka we Lwówku / aleja Sczanieckiej 56
wstęp wolny

Gościem spotkania będzie Maja Hawranek, która opowie jak wraz z  Szymonem Opryszkiem wędrowała, rozmawiała, słuchała i zakochiwała się w Ameryce Łacińskiej.

“W 2014 podróżowaliśmy po Ameryce Łacińskiej w poszukiwaniu ciekawych ludzi i ich historii. Opisywaliśmy je na blogu Intoamericas.com, w największych polskich mediach (m.in. Duży Format, Wysokie Obcasy, Tygodnik Powszechny), w końcu – w książce “Tańczymy już tylko w Zaduszki” (Znak), która ukazała się na początku marca 2016. Na spotkaniu opowiemy o najważniejszych z nich – m.in. o tym, jak żyją poza czasem boliwijscy menonici, jak widzą świat mieszkańcy najbardziej zaludnionej wyspy świata w Kolumbii i jak pracuje się w nielegalnych kopalniach złota w peruwiańskiej dżungli. Opowiemy o tym, co znaczy śmierć w umierającej wiosce w Ekwadorze i jak żyje się w fawelach Rio de Janeiro.” Maja H.

Maria Hawranek – niezależna reporterka, przez część roku pisze z Polski, przez część – z Ameryki Łacińskiej.
Publikuje na łamach m.in. „Wysokich Obcasów”, „Dużego Formatu”, „Przekroju” i “Tygodnika Powszechnego”.
Finalistka Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego Fundacji „Herodot” (2018).
Wspólnie z Szymonem Opryszkiem wydała książkę Tańczymy już tylko w Zaduszki (2016).
Razem byli też nominowani do stypendium dziennikarskiego przyznawanego przez jury Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej (2015) oraz zdobyli wyróżnienie w kategorii „książka reportażowa” w konkursie “Najlepsze publikacje turystyczne 2019” za książkę “Wyhoduj sobie wolność”.
Wspólnie prowadzą reporterski projekt Intoamericas.com.

organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Lwówek
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty