“Sama w krainie Majów” – Spotkania z podróżnikami w Wolsztynie

Anita Demianowicz
24 października 2015 / sobota / godz. 18:00
Wolsztyński Dom Kultury

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu
“Spotkań z podróżnikami”

w sali “Bez Atu” WDK przy darmowej kawie będziemy mogli posłuchać opowieści i zobaczyć pokaz slajdów Anity Demianowicz z Gdańska pt.:
“Sama w krainie Majów”


Anita:
Zapraszam w podróż śladami moich marzeń do Ameryki Środkowej: do Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Do wspinania się ze mną na wulkany i najwyższe szczyty, do wędrówek po mieście, do rozmów z miejscowymi, do przyjrzenia się kulturze Majów, zwyczajom bożonarodzeniowym i wielkanocnym, a także do przekonania się jak naprawdę wyglądał „koniec świata” w dniu 21 grudnia w dawnej stolicy Majów – w Tikal.

Absolwentka kilku kierunków studiów i wielu kursów, wiecznie szukająca swego miejsca w życiu. Po wielu latach w końcu to miejsce znalazła – w drodze. Zaczęła od prawie pięciomiesięcznej podróży w pojedynkę do Ameryki Środkowej: Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. I choć już pierwszego dnia po wylądowaniu zadzwoniła do męża z informacją: „Że to była najgłupsza rzecz, jaka kiedykolwiek jej przyszła do głowy”, to niedługo potem znów wyruszyła sama. Jej ulubionym środkiem transportu jest autostop oraz rower. Realizuje się w zapisywaniu spostrzeżeń z podróży, czasem w fotografowaniu. Prowadzi blog podróżniczy B*Anita (www.banita.travel.pl)