Pieszo przez Kraj Indian

Marek Nowoceń
5 lutego 2010 / piątek / godz. 17:00

Ponad osiemdziesiąt osób ze Wschowy i innych miast Polski przybyło na spotkanie z indianistom i podróżnikiem Markiem Nowocieniem. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Twórcze horyzonty” ze Wschowy.

Multimedialny pokaz wraz z poczęstunkiem odbył się w piątkowe popołudnie, 5 lutego 2010r. o godz. 17.00 w Sali Posiedzeń wschowskiego Ratusza. Na spotkaniu obecni byli m.in.: Burmistrz MiG Wschowa Krzysztof Grabka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Semeniuk, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Wojciech Kuryłło, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Ireneusz Mieżowiec, a także dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji społecznych.

Pokaz zatytułowany „Pieszo przez Kraj Indian, czyli Polak na Najdłuższym Marszu przez Amerykę”zapoczątkował cykl spotkań ze znanymi podróżnikami zatytułowany „Pokaz slajdów podróżników i eksplorerów”. Środki na ten cel pozyskane zostały w konkursie na realizację zadania publicznego w zakresie: kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji ogłaszanego co roku przez Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa.

Na kolejne, wspólne odkrywanie miejsc, ludzi, zapachów, kolorów, kształtów zapraszamy 05.03.2010r. oraz 26.03.2010r. Tematyka spotkań to: Wyspy Wielkanocne oraz podróż po południowym Pacyfiku na Wyspy Trobriandzkie – miejsce badań antropologa Bronisława Malinowskiego.