„(Nie)straszny Bliski Wschód – o samotnej podróży autostopem”

Zdzich Rabenda
28 października 2016 / piątek / godz. 18:00
aula I LO Leszno, ul. Kurpińskiego 1
5 zł

Podróżowanie autostopem jest bliskie każdemu początkującemu obieżyświatowi, jest również ulubionym sposobem podróżowania naszego kolejnego gościa Portretów Ziemi 2016 – Zdzicha Rabendy. Przeniesiemy się na Bliski Wschód w opowieści pt:
„(Nie)straszny Bliski Wschód – o samotnej podróży autostopem”


“TYTUŁ”
opis:
Pielgrzymowanie jest jedną z najstarszych istniejących form turystyki występującą niemal na każdym zakątku naszego globu. Zazwyczaj ma wymiar religijny – chrześcijanie od setek lat pieszo pokonują drogę do Santiago de Compostela, muzułmanie tłumnie przybywają do Mekki, a żydzi do Jerozolimy. Jest jeszcze inny rodzaj pielgrzymki, która choć nie wiąże się z konkretną religią również wymaga wiary, samozaparcia i wielu wyrzeczeń. Tym czymś jest samotna podróż w nieznane.

W trakcie spotkania Zdzich Rabenda opowie o kilku miesiącach podróży autostopem przez kraje Bliskiego Wschodu.
Po drodze poznamy nieznaną stronę Kapadocji, przyjrzymy się tajemniczym Alawitom, odwiedzimy kurdyjską szkołę, będziemy wędrowali z bronią przez góry północnego Iraku, trafimy do najświętszego miejsca kultu Jazydów, zgubimy namiot w Iranie, nieoczekiwanie poznamy przemytników w Zatoce Perskiej, by na koniec przetrwać burze piaskową w Omanie na pustyni znanej z baśni 1000 i jednej nocy oraz zgubić się w drodze na najwyższy szczyt Półwyspu Arabskiego.


wsparcie: Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży – Przemysław Woźny
Konstruktor
Bank Spółdzielczy we Wschowie
Toyota Mikołajczak
Piekarnia Gierczak
OLYMPUS
Peamco
An Tur
Restauracja Olimp
Transport Kępka
Biuro Rachunkowe DEFI
Jamalex
BOTT
Color4you
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie

dofinansowano ze środków Miasta Leszna Miastu Leszno