Mr. OUTBACK – Australijska przygoda

Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik
28 września 2014 / niedziela / godz. 17:00
sala widowiskowa / ul. Niepodległości 1
3 zł

TH – SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI
“po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się”
zapraszamy na “spotkanie z podróżnikami”
na NIEDZIELĘ – 28.09. na godzinę 17:00
do sali widowiskowej CKiR ul. Niepodległości 1
Prelegenci są już w częściowo Państwu znani – Alicja Rapsiewicz na 3. “100Drodze” zdobyła wyróżnienie za swoją opowieść i w tę niedzielę, wraz z Andrzejem Budnikiem, opowiedzą o ich postrzeganiu i doświadczeniach z Australii.

opis:

Jeszcze będąc w Polsce marzyliśmy o tym, aby dotrzeć z Polski do Australii bez latania samolotem. Po 15 miesiącach podróży z plecakiem przez Azję i sześciu tygodniach poszukiwania jachtu, płyniemy z Timoru Wschodniego do Australii. Przed nami otwiera się ogromna, zupełnie nieznana dotąd kraina, po której faktycznie skaczą kangury, w rzekach pływają kilkumetrowe krokodyle, a spotkani ludzie, bez wyjątku, mówią do nas „No worries mate”. Czujemy, że śnimy na jawie.

Kupujemy ponad pełnoletni samochód terenowy, który na dziewięć miesięcy staje się naszą sypialnią, kuchnią i przyjacielem, otwiera wrota do australijskiego outbacku. Zapominamy o zegarkach, zobowiązaniach, schematach i wszystkim, co niesie ze sobą zachodnia cywilizacja. Po raz pierwszy w życiu czujemy, że przestaliśmy podróżować, a zaczęliśmy „żyć w podróży” i oddychać pełną piersią! Kąpiel? Tylko pod wodospadem. Masaż stóp? Najlepiej chodząc po śnieżnobiałych wydmach lub australijskich plażach. Kolacja? Najchętniej prosto z ogniska przy zachodzie słońca i w akompaniamencie śpiewu ptaków kakadu. To jest nasza Australia, którą chcemy się z Wami podzielić, ALE..

…przychodząc na ten pokaz musicie być świadomi jednego – następnego dnia będziecie chcieli do Australii polecieć. My zamiast odradzać, zdradzimy Wam patenty, jak tanio można po Australii podróżować.

Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik – para Polaków, która w lipcu 2009 wyruszyła z Polski na wschód w celu okrążenia Ziemi bez latania samolotami. Po półtora roku i dotarciu do Australii, w połowie drogi stwierdzili, że wcale im na tym już nie zależy i zawrócili z powrotem na zachód. Najpierw wskoczyli na angielski jacht, którym pływali przez cztery miesiące pomiędzy indonezyjskimi wysepkami, a później wsiedli na rowery, którymi z Bangkoku przez Hong Kong, Japonię, afgański i tadżycki Pamir wrócili do Polski. Ich losy można było śledzić na www.loswiaheros.pl.

Inicjatywa jest realizowana dzięki dotacji Gminy Wschowa
Mecenat : Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie:
Piekarnia Gierczak
Spółka Komunalna we Wschowie
KAJA Komputer
Energo-expert
Elektrobud
NZOZ Certus Gostyń – Przemysław Woźny
Eurotop – biuro podróży Jarom s.c.
Marco
Kmito – stacje paliw płynnych
Protekst
Bricomarche.
za udostępnienie sali dziękujemy:
Centrum Kultury i Rekreacji

Tomasz Szwarc

stowarzyszenie
“Twórcze Horyzonty”

GSM: 661-128-058