Małe Kontynenty – Herbatka u Sułtana

Michalina Kupper
30 kwietnia 2021 / piątek / godz. 8:55 i 9:45
Szlichtyngowa

Małe Kontynenty – czyli spotkania z podróżnikami dla dzieci to miejsce spotkania odbiorców ze sztuką i kulturą ze świata i najbliższej okolicy.  Przedsięwzięcia są realizowane z uwzględnieniem bogactwa form i technik, tak, aby aktywizować twórczo i rozwijać kreatywność odbiorców.

Dzieci z SP w Szlichtyngowej będą uczestniczyły w dwóch spotkaniach:

1 – “Herbatka u sułtana”
Zapraszamy najmłodszych do stołu a właściwie na dywan pełen skarbów przygotowanych przez sułtana. Przy herbatce pitej z “tulipanków” – specjalnych szklaneczek odkryjemy smaki i tajemnice Bliskiego Wschodu. Uczestnicy ułożą mozaikę, posłuchają baśni z Księgi 1001 nocy, puszczą irańskie bączki, skosztują tradycyjnych słodkości oraz będą mogli utkać własne latające dywany na małych krosnach.

2 – “Podróż dookoła świata z Pawłem Strzeleckim”
Ta podróż będzie wyjątkowa. Aby wyznaczyć kurs, musimy najpierw zajrzeć do listów i nielicznych informacji o Pawle Strzeleckim. Dowiemy się, że wspaniały podróżnik nie tylko rozpoznał najwyższy szczyt Australii, ale odkrył bogate złoża minerałów. Poznamy przepiękne zwierzęta, jakie spotkał po drodze, a przede wszystkim poznamy rdzennych mieszkańców Antypodów z którymi się zaprzyjaźnił, przekazując nam ponadczasowy wzór, jak należy podróżować.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego i Gminy Szlichtyngowa

Partner: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Oddział w Zielonej Górze