Kurs Arktyka, czyli jachtem do brzegów Czukotki


Wszystkich, którzy po listopadowej przerwie w pokazach podróżniczych slajdów, spragnieni są ciekawych opowieści z najodleglejszych zakątków Ziemi informujemy, że w grudniu nadrabiamy zaległości i proponujemy Państwu aż dwa spotkania z interesującymi podróżnikami.

Na początek, tradycyjnie w piątek – 2 grudnia o godzinie 18.30 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji, Monika Witkowska zaprezentuje pokaz „Kurs Arktyka, czyli jachtem do brzegów Czukotki”. W grudniowy wieczór historie z krainy lodu przy ciepłej kawie, herbacie i pysznym cieście zapowiadają się niezwykle interesująco. Zapraszamy na uzupełnione dowcipami opowieści o Czukczach i polarnym rejsie.

Monika Witkowska, żeglarka i podróżniczka, która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy odpowie na pytania: jak bronić się przed niedźwiedziami polarnymi? Za co załoga “Anny” została dwukrotnie przez Rosjan aresztowana? Jak wyglądają współczesne polowania na morsy i wieloryby? Co ma Eskimos do Inuity? Jak żeglować, aby nie utknąć w lodzie i nie nadziać się na góry lodowe? Co jest smaczniejsze – mięso foki czy woła piżmowego? Czy na Alasce można jeszcze znaleźć złoto?

Po pokazie można będzie zakupić książki autorstwa Moniki, w których przeczytać można o wielu rzeczach, których nie da się opowiedzieć podczas jednego pokazu. Więcej wiadomości o autorce i jej wyprawach można znaleźć na stronie: www.monikawitkowska.pl, natomiast na www.arcticexpedition.eu można przeczytać relację z jej ostatniej wyprawy.