Islandia jest jak Kobietą

Piotr Mitko

Piotr Mitko, 26-latek z Katowic, dwa lata temu przejechał (prawie) całą Skandynawię. Poza Islandią. Kolejnym jego marzeniem stała się więc, naturalnie, leżąca zaledwie 300 km od Grenlandii – Kraina Lodu. Islandia dostarczyła mu mocnych wrażeń, ale też wielu wzruszających i osobistych przeżyć. Wyjątkową, odrealnioną, przerażająco-fascynującą atmosferą tej wyspy spróbuje się z Państwem podzielić prezentując swój film, “Islandia jest jak Kobieta”, który zdobył uznanie widzów gdyńskich Kolosów 2010.

Na pokaz filmu zapraszamy 2 września na godzinę 18.30 do Centrum Kultury i Rekreacji (ul.Daszyńskiego 1). Jak zwykle wstęp wolny oraz poczęstunek ufundowany przez Piekarnię GIERCZAK.

“Nie było łatwo zrealizować ten film, i to nie tylko dlatego, że Islandia uchodzi za kraj, w którym warunki do jazdy rowerem są najtrudniejsze w Europie. Piotr Mitko w sześć tygodni przemierzył 4 tys. km wzdłuż wybrzeży wyspy, przez cały ten czas wytrwale ładując swoją kamerę za pomocą chałupniczo zmajstrowanej przez kolegę prądnicy. Dzięki temu udało mu się uchwycić i uwiecznić mnóstwo różnorodnych aspektów samotnej podróży. Film zarówno oddaje atmosferę odwiedzanych miejsc, jak i dokumentuje stan uczuć oraz refleksje towarzyszące rowerowej tułaczce w cieniu wulkanów. Wyrazisty bohater, wyrazista podróż i wyspa, która potrafi dać się we znaki, nawet najbardziej w niej zakochanym.” – za serwisem kolosy.pl