Hasta la vista, czyli rowerem do Meksyku

Piotr Strzeżysz
13 kwietnia 2013 / sobota / godz. 18:30
sala widowiskowa / ul. Niepodległości 1

Zapraszamy na kwietniowe spotkanie z podróżnikiem. Tym razem naszym gościem będzie … Piotr zwany Strzeżyszem zresztą. Na przekór naszej aurze opowie tym razem nie o wyprawie na północ gdzie zimno prawie jak u nas, ale zakręci nas rowerowo na południe – do gorącego Meksyku.

Podróż z Las Vegas do Meksyku, była w pewnym sensie kontynuacją niedokończonej trasy z Alaski do Meksyku, którą Piotr przerwał w ubiegłym roku, a dokończył w minione właśnie wakacje.
Meksyk, paradoksalnie, okazał się o wiele bezpieczniejszy od Stanów Zjednoczonych, a już na pewno bardziej gościnny. Mieszkańcy okazali się przyjacielscy i wyrozumiali dla rowerzysty, który nagminnie łamał przepisy i często nocował i stołował się w miejscach bynajmniej do tego celu nie przeznaczonych.

Podróżowanie rowerem pozwalało na właściwą perspektywę poznawania kraju, poznawania krótkiego i zapewne powierzchownego, ale pełnego słońca, uśmiechu i dobrego słowa. Tym uśmiechem i gorącym meksykańskim słońcem, autor pokazu będzie chciał się podzielić poprzez zdjęcia i film, które zaprezentuje na pokazie slajdów. Więcej na www.onthebike.pl