Amazonia Adventure

Emil Witt
9 maja 2014 / piątek / godz. 18:30
sala widowiskowa / ul. Niepodległości 1

Stowarzyszenie “Twórcze Horyzonty”  zaprasza na spotkanie z najmłodszym prelegentem w historii naszych spotkań – 18-sto letnim Emilem Wittem.

Emil Witt wybrał się latem 2013 na dwumiesięczną, samotną wyprawę do Brazylii z zamiarem dotarcia w głąb amazońskiej dżungli. I dokonał swego.

Podczas spotkania zaprezentuje fotografie, filmy i opowieści z serca dusznej, toczącej wieczną walkę selvy nad Amazonką, zamieszkałej przez Indian Yanomami. Przedstawi zmagania z bezlitosnym równikowym lasem i jego bezwzględnymi mieszkańcami, opowie o zwyczajach Indian, Brazylijczyków i ich sposobach na przeżycie w ekstremalnie niesprzyjających warunkach, o własnych technikach przetrwania w najniebezpieczniejszym ekosystemie świata. Pokaże przebieg wyprawy, miejsca zachwycające i budzące grozę. Niepowtarzalne ujęcia dzikiej przyrody w trudno dostępnych zakątkach dżungli, Indianie Yanomami zamieszkujący dorzecze rzeki Padauiri oraz zabawne sytuacje, które w sposób nieunikniony musiały się pojawić przy zderzeniu osiemnastoletniego eksploratora ze światem latynoskim.

Inicjatywa jest możliwa dzięki dotacji Powiatu Wschowskiego
oraz opiece mecenasa: Bank Spółdzielczy we Wschowie
a także dzięki wsparciu firm:

Piekarnia Gierczak
Kaja Komputer
Spółka Komunalna we Wschowie
Elektrobud
Brico Marche
Energo-Expert
Marco
Cetus – Przemysław Woźny
Kmito Stacje Paliw

Jarom s.c.
Protekst
Kompas Travel
Pałac Osowa Sień

CKIR we Wschowie