Rowerem na Krańce Świata – Agnieszka Waligóra


Wyruszyliśmy z Wrocławia do Buenos Aires 28 sierpnia 2011 w rowerową wyprawę przez świat. Data nieprzypadkowa bo zbiegająca się z pierwszą rocznicą naszego małżeństwa. Naszym celem była nie tyle podróż dookoła świata, co PRZEZ świat stawiając w drodze czoła wyzwaniom rowerowym i górskim.

Po 19 miesiącach ukończyliśmy pierwszy etap podróży wiodący z Argentyny do Panamy z ponad 13. tysiącami kilometrów przepedałowanymi i kilkoma zdobytymi andyjskimi pięcio- i sześciotysięcznikami (m.in. Huayana Potosi w Boliwii, Cotopaxi i Chimborazo w Ekwadorze, El Misti w Peru). Będąc w Kolumbii dowiedzieliśmy się o przyznaniu nam grantu podróżniczego Polartec Challenge. Po 3 miesięcznej logistycznej przerwie w Polsce ruszyliśmy do Australii by na rowerach przebyć legendarny szlak Canning Stock Route. Nasze losy można śledzić na stronie www.nakrancach.pl.

Agnieszka Waligóra – z wykształcenia i zawodu audytorka finansowa, z zamiłowania podróżniczka rowerowa i fotografka. Jej podróżnicza pasja popycha ją do stawiania przed sobą coraz dalszych i trudniejszych wyzwań. Dzika Syberia, wschodni Tybet, egzotyczna Kuba czy wietrzna Patagonia wyznaczają na razie granice jej poznania. Fotografuje i pisze: www.nakrancach.pl

Comments are closed.