Justyna Kisiel – Iran. Perski savoir-vivre, czyli co znowu źle zrobiłam?


Tarof, kulturowa i socjalna gra. Spis zasad dobrego zachowania, które każdy Irańczyk wysysa z mlekiem matki. Jak się w tym wszystkim odnaleźć i nie popełniać kolejnych gaf w kraju, w którym wszystko wydaje się tak złożone i skomplikowane?

Czym naprawdę są różnice kulturowe? Jak się ubierać, korzystać z toalety i przymierzalni, siedzieć przy stole, myć się na basenie, jeść na uniwersytecie, tańczyć na koncercie, witać się z mężczyznami, przyjmować prezenty? O tym i wielu komicznych przygodach kobiety, która spróbowała życia w Iranie.

Wulkan energii, podobno pozytywnej. Nigdy nie mogła usiedzieć w jednym miejscu, więc podróże stały się dla niej odskocznią od codzienności i sposobem na zdobywanie świata. Poznawanie, bycie w drodze, bycie z ludźmi to dla niej kwintesencja życia. Jako psycholog społeczny lubi obserwować odmienne kultury i to, jak grupa wpływa na jednostkę. Interesuje się także coachingiem i motywowaniem ludzi do spełniania marzeń. Upust nadmiernej energii dają jej liczne sporty, zwłaszcza wysokiego ryzyka. Bezgranicznie zakochana w górach, przygotowuje się do wejścia na Mont Blanc. Jej ulubiony środek transportu to ciężarówka.

Comments are closed.