Bodek Macal – Żyrafy i jaguary – Reicon Nowa Zelandia


Wyprawa do Nowej Zelandii była naszą trzecią wyprawą w tym składzie, tj.: Piotr Dul i Bodek Macal. Poprzednie nasze wyprawy to Enkon Trans Alp 2011 oraz Enkon Pireneje 2012. 

Za cel ubiegłorocznej wyprawy obraliśmy Wyspę Południową Nowej Zelandii. W ciągu 5 tygodni udało nam się dotrzeć do wielu zakątków tej wspaniałej wyspy. Odwiedziliśmy duże miasta jak Christchurch i Dunedin, dotarliśmy do podnóża Mount Cook – najwyższej góry Nowej Zelandii, zamoczyliśmy stopy w Morzu Tasmańskim i w południowym Pacyfiku, przeglądaliśmy się w lustrzanych taflach górskich jezior. Dotarliśmy do kopalń złota, wsadziliśmy nosy do jaskiń, spotkaliśmy żyrafy, jaguary i trochę bardziej typowej dla Nowej Zelandii fauny.
Wyprawę rozpoczęliśmy (i zakończyliśmy) w Christchurch. Stamtąd udaliśmy się w kierunku Alp Południowych, nad jezioro Tekapo, następnie odwiedziliśmy jego wysokość Mount Cooka, skąd zjechaliśmy na wschodnie wybrzeże do Oamaru. Odwiedziliśmy słynne głazy Maoraki Boulders, kolonie fok i pingwinów. Z Dunedin ruszyliśmy do Fiordlandu. Fiordy co prawda nie jadły nam z ręki, ale i tak było fajnie. Potem Zachodnie Wybrzeże – majestatyczne lodowce i miasteczka pamiętające czasy gorączki złota. Odwiedziliśmy leżące na północnym krańcu wyspy zatoki Tasman Bay i Golden Bay, przespacerowaliśmy się najdłuższą piaszczystą mierzeją Nowej Zelandii. Zjedliśmy zielone małże w ich światowej stolicy – Havelock, przejechaliśmy Drogą Królowej Charloty.
Spotkaliśmy wspaniałych ludzi, parę widoków oczarowało nas mocniej niż się spodziewaliśmy. Zrobiliśmy też kilka zdjęć.
No i zostawiliśmy na drugim końcu świata kawałki naszych serc.

Zdjęciami i wrażeniami z wyprawy dzieliliśmy się na bieżąco na www.facebook.com/nowazelandia2014.

Comments are closed.