100Droga 2 Dzień I (08.02.) – Ola Nikiel, Łukasz Supergan: Droga do Shangri-La – dwa lata w Azji


Droga do Shangri-La – dwa lata w Azji

Dla geografa to największy kontynent Ziemi. A dla nas? To przygoda życia i 2 lata niezwykłej podróży w którą zapraszamy Was razem z nami.

Zaczęło się od pomysłu: dwójka ludzi zapragnęła (Ola Nikiel, Łukasz Supergan) nagle wyruszyć w podróż dokoła Azji. Mając nieduże doświadczenie i skromny budżet, ale wiarę w siebie i ludzi których napotkamy, ruszyliśmy na wschód. W Azji szukaliśmy miejsc, które wcześniej poznawaliśmy tylko z kart książek lub opowiadań. Miejsc, w których czas się zatrzymał, gdzie stare tradycje pozostają wciąż żywe.

Jechaliśmy przez Syrię, na miesiąc przed wybuchem wojny. W północnym Iraku łapaliśmy autostop na posterunkach wojskowych. W Himalajach podglądaliśmy życie nepalskich górali i składanie ofiar krwawej bogini Kali. Gościliśmy u Kalaszy, kolorowych górali Hindukuszu. W Azji Południowo-Wschodniej przyglądaliśmy się życiu pływających wiosek. A znad zamarzniętego Bajkału trafiliśmy wprost na syberyjską Wielkanoc.

„Droga do Shangri-La” to opowieść o ludziach spotkanych na drodze, ich gościnności, próbie zrozumienia innych kultur  i niekończących się zadziwieniach, jakie towarzyszyły nam w tej podróży.

Comments are closed.