WHEELCHAIRTRIP – 371 DNI PODRÓŻY Z ZIEMI OGNISTEJ NA ALASKĘ

Michał Woroch
5 października 2019 / sobota / godz. 18:00
I LO z OD (aula) - ul. Matejki 1
5 zł / młodzież free

Tak, to już 10 sezon “Spotkań z podróżnikami” we Wschowie.
Obracamy klepsydrę i działamy dalej proponując spotkania z najciekawszymi historiami z ostatniego okresu, jakie pojawiły się w środowisku podróżniczym w Polsce. I zaczynamy MOCNO:

Michał Woroch i jego opowieść:

Wheelchairtrip – Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie trasie a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip – to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym.

Michał Woroch:
Podróżnik, fotograf, prelegent. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolos 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk.

Organizator – Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Mecenat       – Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie      – Piekarnia Gierczak
Marco
Elektrobud
Kaja Komputer
Spółka Komunalna Wschowa sp. z o.o.
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im, T. Zana we Wschowie

Inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Wschowa

TH