Kostaryka. Księga Dżunglii

Adrianna Jarczyk
1 kwietnia 2019 / poniedziałek / godz. 17:00
Biblioteka Publiczna w Szlichtyngowej ul. Głogowska 1
wstęp wolny

Ada najwięcej czasu spędziła w Ameryce Środkowej. Lubi podróżować bez pośpiechu i bez planu, a swoją ścieżkę obiera wypatrując znaków od Wszechświata. Jak sama mówi – wtedy przytrafiają się jej najciekawsze przygody.

W podróżach najbardziej fascynują ją nie same miejsca, ale przede wszystkim ludzie, których spotyka na swojej drodze.  Na spotkaniu w Szlichtyngowej Ada zabierze nas na rajskie plaże Kostaryki, opowie o życiowej filozofii mieszkańców tego kraju i pokaże jak się tam jeździ autostopem. Ale to nie wszystko. W tej pięknej scenerii poznamy chłopaka o imieniu Jose, który dokonał niełatwego wyboru i od 2 lat mieszka w namiocie na plaży. Jest on dowodem na to, że Wszechświat nad nami czuwa, pod warunkiem, że mu zaufamy. Historia ta chwyta za serce, skłania do refleksji i uczy pokory.

Ada jest również miłośniczką ekstremalnych przygód. Swoją podróż po Ameryce Środkowej zakończyła płynąc jachtostopem z Kolumbii na Florydę, o czym mamy nadzieję, że opowie następnym razem.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego

mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie                                                                                                                                    wsparcie: Piekarnia Gierczak