Aby dobrze poznać jakiś kraj, należy go przejść pieszo. Tą myślą kierował się Łukasz Supergan, wyruszając na Bliski Wschód, by przejść Izraelski Szlak Narodowy.
To ponad 1000-kilometrowa wędrówka przez Ziemię Świętą, od Morza Czerwonego, przez pustynię Negev, Morze Śródziemne i Galileę. 2 miesiące wędrówki pokazały, jak złożoną mozaika jest ten niewielki kraj. Idąc przez pustynię zmagał się z brakiem wody i szukał cudów natury. W miastach, przy obozowych ogniskach i pod dachami domów szukał odpowiedzi na pytanie: czym jest współczesny Izrael? Odwiedzał ultraortodoksów otwierających się na świat, żydowskich osadników działających dla pokoju i poszukujących hipisów, tańczących na środku pustyni. Słuchał Palestyńczyków i Żydów mieszkających po obu stronach muru, mówiących o swoim kraju.
Prezentacja jest refleksją nad współczesnym Izraelem i opowieścią o wędrówce przez ten piękny i różnorodny kraj.
Łukasz Supergan:
Dwukrotny zdobywca Kazika – nagrody za najlepszą prezentację podróżniczą Festiwalu Podróżników 100droga
Specjalista od wędrówek długodystansowych, autor i fotograf. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przechodził Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie), wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szan i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii, całość łańcucha Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy.
inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego
Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie:
Piekarnia Gierczak
Kaja Komputer
Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży – Przemysław Woźny
Elektrobud
OLYMPUS