Twórcze Horyzonty – spotkania z podróżnikami
Zapraszamy za czwarte “spotkanie z podróżnikami” do Domu Kultury w Sławie przy ul. Głogowskiej 5
które odbędzie się w sobotę, 27.09. o godzinie 18:00
Wstęp będzie wolny i jak poprzednio częstować będziemy wszystkich słodkimi wypiekami z Piekarni Gierczak.
“Chiny (nie)codzienne” – taki tytuł nosi opowieść Alicji Rapsiewicz i Andrzeja Budnika, a oto jak sami mówią o tej wyprawie:
Opowieść z czterech pobytów w Państwie Środka na przestrzeni jednej podróży, która trwała ponad cztery lata. Chiny – kraj ogromny, bardzo zróżnicowany społecznie i kulturowo, za każdym razem ukazywał podróżnikom inne oblicze. Wędrując starali się omijać wielkie miasta i wybierać te mniejsze, które jednakże okazywały się być wielkości Warszawy. Chcieli być jak najbliżej ludzi, poznać ich troski i sukcesy, dni radosne i te smutne. Przez swoją otwartość i dociekliwość trafiali do chińskich domów i mieli okazję poznać ten kraj naprawdę od środka, z poziomu zwykłego mieszkańca. Na koniec pobytu, gdy już w Chinach się “zadomowili” przyszła największa próba – jak odnaleźć w dwumilionowym mieście dwa skradzione rowery, na których jechali z Bangkoku do Polski…
Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik to zapracowana para, która postanowiła pewnego dnia kompletnie zmienić swoje życie. 1 lipca 2009 roku wyjechali z Polski na wschód, aby przejechać lądem Azję i przeprawić się jachtem z Timoru Wschodniego do Australii. Tam kupili stary samochód terenowy i w nim zamieszkali na blisko 9 miesięcy. Gdy wysycili się dziką Australią, wsiedli znów na pokład przypadkowo spotkanego jachtu i pływali nim przez 4 miesiące (jako załoga) wśród rajskich wysp Indonezji. Gdy dopłynęli do Tajlandii, stwierdzili, że tym razem wsiądą na rowery i wrócą nimi do Polski przez Hong Kongi, Japonię, tadżycki i afgański Pamir oraz Kaukaz. Podróż zakończyli jesienią 2013 roku, a część ich przygód można przeczytać na blogu www.loswiaheros.pl, który dziś traktują jako “platformę inspiracyjną” dla osób, które chcą wyruszyć w nieznane, ale boją się postawić kropkę nad “i”.
Inicjatywa jest realizowana dzięki dotacji Gminy Sława
współorganizatorem jest Sławskie Centrum Kultury i Rekreacji w Sławie
Mecenat : Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie:
Piekarnia Gierczak
KAJA Komputer