Tomek Michniewicz „Świat równoległy”


Tomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator ekspedycji. Autor książek podróżniczych: “Samsara” (2010), “Gorączka” (2011) i “Swoją drogą” (2014), które stały się bestsellerami oraz najnowszego zbioru reportaży “Świat równoległy”.
W podróży spędza często połowę roku. Odwiedził ponad 50 krajów, niektóre z nich wielokrotnie. Autor audycji “Reszta świata” w radiowej Jedynce, a wcześniej “Trójka przekracza granice” w Trójce. Publikuje w największych polskich mediach – zajmuje się sprawami międzynarodowymi i różnicami międzykulturowymi. Zdobywca czterech nagród na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów, Odkrywców i Podróżników Mediatravel, nominowany do nagrody Traveler magazynu „National Geographic” oraz Kolosów – najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce.
Mieszkał z Pigmejami Baka w ich szałasach pośrodku lasu deszczowego na pograniczu kongijsko-kameruńskim. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej. Jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi najsłynniejszej fi rmy poszukującej skarbów – Mel Fisher’s Treasures. Spędził bez ochrony cały dzień w więzieniu San Quentin przeznaczonym dla najgroźniejszych przestępców

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA:
Każda kolejna podróż utwierdza Tomka Michniewicza w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty. Spośród ośmiu historii opisanych w swojej najnowszej książce „Świat równoległy”, Tomek wybrał na to spotkanie dwa:
PAKISTAN, FUNDAMENTALIZM: Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu.
USA, WIĘZIENIE SAN QUENTIN: Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat.
Tomek Michniewicz pokaże Wam drugie dno miejsc, które wydaje nam się, że znamy.
Wydaje nam się.
Po pokonaniu dziesiątek tysięcy kilometrów i poznaniu setek osób powstała książka zmuszająca do refleksji nad tym, jak złudna potrafi być nasza wiedza o świecie.

Comments are closed.