we Wschowie

 

 

 

 

 

 

 

08 grudnia / piątek / godz. 18:00
sala widowiskowa / ul. Niepodległości 1
Wiktor Zborowski we Wschowie - film i spotkanie autorskie

Wydarzenie rozpoczniemy seansem o godzinie 18:00 "Pokot" w reż. Agnieszki Holland i Kasi Adamik
spotkanie z aktorem o godzinie 20:00


Życiorys - Wiktor Zborowski

Jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiej sceny. Jest absolwentem warszawskiej PWST, którą ukończył 1973 r. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków "Czterdziestolatka".

"Moje podejście do zawodu pozbawione jest furii, pazerności i pasji. Chyba nigdy nie osiągnę takich szczytów jak ci, którzy oprócz talentu wyróżniają się jeszcze zachłannością. Nie będę nawet próbował"

Na scenę był "skazany" - jego dziadkowie poznali się uczestnicząc w amatorskim przedstawieniu (babcia grała a dziadek był suflerem), jego wujem jest znakomity Jan Kobuszewski, a ciotką Hanna Zemrzuska. Wiktor Zbrowski ożenił się również z aktorką - Marią Winiarską.

Zborowski jest absolwentem Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST. Studia ukończył w 1973 roku. Grał w takich warszawskich teatrach jak: Narodowy, Ateneum, Kwadrat, a ostatnio w teatrze muzycznym Roma. Współpracował tam z takimi znakomitościami sceny jak m.in. : Adam Hanuszkiewicz, Janusz Warmiński, Gustaw Holoubek.

Pierwsza znacząca rola filmowa to Haber w "CK Dezerterach" (1985). Potem zagrał między innymi w popularnych komediach: "Kogiel mogiel" (1988) i "Galimatias czyli Kogiel Mogiel 2" (1989) Romana Załuskiego, w "Sztuce kochania" (1989) i "Kuchni polskiej" (1991-1993) Jacka Bromskiego, "Goodbye Rockefeler" (1993) Waldemara Szarka oraz w "Darmozjadzie Polskim" (1997) i "O dwóch takich co nic nie ukradli" (1999) Łukasza Wylężałka. Zachwycił publiczność i krytykę rolą Longinusa Podbipięty w polskiej superprodukcji "Ogniem i mieczem". W filmie Janusza Majewskiego pt: "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (2015)  i  ostatnio  w filmie Agnieszki Holland "Pokot" (2017).

Nie można też nie wspomnieć o znakomitym dorobku dubbingowym Wiktora Zborowskiego. Aktor użyczał swojego głosu takim postaciom jak: Mufasa w obu częściach "Króla Lwa"(1994 i 1998), Victora w "Dzwonniku z Notre Dame" (1996) oraz Obeliksowi w "Asterix i Obelix kontra cezar (1999) oraz "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" (2002).

Pomimo dużej aktywności zawodowej Wiktor Zborowski stara się jak najczęściej grywać w golfa i łowić ryby. Wśród znajomych sławne jest także jego niepospolite poczucie humoru.

[źródło - oficjalna strona aktora]

opis filmu:

"Pokot"

reżyseria: Agnieszka Holland Kasia Adamik
scenariusz: Olga Tokarczuk Agnieszka Holland
gatunek: Dramat Kryminał
produkcja: Czechy Niemcy Polska Szwecja Słowacja
premiera: 24 lutego 2017 (Polska)(świat)

Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren...
W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja - polowanie. Policja szuka sprawcy. Duszejko rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?
[opis dystrybutora kino]


dofinansowano ze środków Gminy Wschowa

mecenat: Bank Spółdzielczy we Wschowie
wsparcie: Color4You


przedsprzedaż biletów - tel: 665 451 467

lub
wpłacając na konto Stowarzyszenia „Twórcze Horyzonty” odpowiednią kwotę za bilety w tytule przelewu podając:
Imię i nazwisko rezerwującego
numer rachunku:
(Bank Spółdzielczy Wschowa 29 8669 0001 2011 0010 4577 0001)

lub
w dniu wydarzenia bilety będą sprzedawane w sali widowiskowej CKiR od godziny 17:00

Wstęp: 15 zł

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY