Wolsztyn

 

 

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu
"Spotkań z podróżnikami"

24 października o godzinie 18:00

w sali "Bez Atu" WDK przy darmowej kawie będziemy mogli posłuchać opowieści i zobaczyć pokaz slajdów Anity Demianowicz z Gdańska pt.:
"Sama w krainie Majów"


Anita:
Zapraszam w podróż śladami moich marzeń do Ameryki Środkowej: do Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Do wspinania się ze mną na wulkany i najwyższe szczyty, do wędrówek po mieście, do rozmów z miejscowymi, do przyjrzenia się kulturze Majów, zwyczajom bożonarodzeniowym i wielkanocnym, a także do przekonania się jak naprawdę wyglądał „koniec świata” w dniu 21 grudnia w dawnej stolicy Majów – w Tikal.

Absolwentka kilku kierunków studiów i wielu kursów, wiecznie szukająca swego miejsca w życiu. Po wielu latach w końcu to miejsce znalazła – w drodze. Zaczęła od prawie pięciomiesięcznej podróży w pojedynkę do Ameryki Środkowej: Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. I choć już pierwszego dnia po wylądowaniu zadzwoniła do męża z informacją: „Że to była najgłupsza rzecz, jaka kiedykolwiek jej przyszła do głowy”, to niedługo potem znów wyruszyła sama. Jej ulubionym środkiem transportu jest autostop oraz rower. Realizuje się w zapisywaniu spostrzeżeń z podróży, czasem w fotografowaniu. Prowadzi blog podróżniczy B*Anita (www.banita.travel.pl)

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY