Kościan

 

 

4 lutego / sobota / godz. 18:00
Kościański Ośrodek Kultury / ul. Mickiewicza 11,


W kwietniu 2015 roku mieszkający w Puszczykowie Arkady P. Fiedler, wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera gościł w Kościanie prezentując wciągającą opowieść ze swej pierwszej zagranicznej wyprawy fiatem 126 p z 2014 roku zatytułowaną "Maluchem przez Afrykę" (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic). Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem kościaniaków i stała się inspiracją dla stworzenia stałego cyklu spotkań z podróżnikami w naszym mieście.

Po dwóch latach Fiedler wraca do Kościana, by opowiedzieć o kontynuacji projektu "PoDrodze". W czerwcu 2016 roku polski mały fiat wyruszył z Puszczykowa do Władywostoku. Samochód i jego kierowca pokonali ponad 22 tysiące km, odwiedzając 12 krajów i zmagając się m.in. z wysokimi górami w Kirgistanie i Tadżykistanie, przemierzyli Trakt Pamirski oraz rozlegle stepy Kazachstanu i Mongolii po drodze spotykając ciekawych ludzi, dla których Maluch stał się wielką sensacją.

O tej trzymiesięcznej przygodzie, której towarzyszyć będzie barwny pokaz zdjęć, usłyszymy 4 lutego. Dla osób, które uczestniczyły w pierwszym spotkaniu będzie to okazja do ponownego spotkania z bardziej doświadczonym już podróżnikiem i porównania dwóch kontynentów. Z kolei osoby, które nie brały udziału w tamtym spotkaniu, usłyszą historię o niezwykle oryginalnym sposobie podróżowania i poznawania świata.


Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
współorganizator- Kościański Ośrodek Kultury, Biuro Podróży WAYS
inicjatywa realizowana dzięki środkom Miasta Kościan


Wstęp: wolny

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY