Kościan

 

 

kiedy: sobota, 13 sierpnia, godz. 18:00
gdzie: Kościański Ośrodek Kultury, ul. Mickiewicza 11, Kościan
wstęp: wolny

Gościem "Spotkania z podróżnikami" będzie Kasia Biernacka z Warszawy i za sprawą jej opowieści i prezentacji multimedialnej z fascynującymi filmami i zdjęciami, przeniesiemy się do jaskiń w głąb Meksyku.

"Ta historia zaczęła się w 2001 roku, gdy z moim partnerem Marcinem zapakowaliśmy do plecaka 200 metrów liny i wyruszyliśmy do Meksyku na poszukiwanie dziewiczych jaskiń. Zamiast nich, w położonym na południu kraju stanie Oaxaca znaleźliśmy amerykańskich grotołazów, którzy od wielu lat działają w jednym z najgłębszych systemów jaskiniowych na świecie.
Różnica wysokości miedzy najwyższym otworem Sistema Cheve a jego wywierzyskiem wynosi ponad 2,5 kilometra. Wprawdzie źródło oddalone jest aż o 18km, jednak na podstawie barwień podziemnej rzeki wiemy, że ten odcinek pokonuje woda. Ale czy może go pokonać człowiek?
Od prawie 15 lat uczestniczę w pełnej niespodzianek eksploracji tego rejonu, próbując połączyć istniejące tam jaskinie w jeden system. Są tam głębokie studnie i ciasne poziome ciągi, podziemna rzeka, trudne nurkowania w syfonach, groźba odcięcia przez przybory wody… Ale jednocześnie jest to fascynująca przygoda i odkrywanie nieznanego w towarzystwie przyjaciół z wielu krajów." - Kasia Biernacka

inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kościan
wsparcie:
Olympus
Biuro Podróży Ways
organizacja:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Kościański Ośrodek Kultury

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY