Dzień III

Natalia Mileszyk pojawi się na Festiwalu po raz pierwszy. Temat, kraj, który będzie treścią jej pokazu podziała z pewnością na wielu z Was i w Waszym notesie pojawi się notatka: BIRMA, odwiedzić w 2017.Natalia:
"Spędziłam miesiąc włócząc się po Birmie trochę śladami Kiplinga, trochę śladami Orwella, a czasami po prostu tam, gdzie mnie oczy poniosły. Autobusami, furgonetkami, pociągami i łodziami, z nieodłącznym notesem i mapą. Po Birmie nie da się podróżować szybko, więc w momentach gdy siedziałam na workach ryżu w pociągu lub na linach na pokładzie statku stworzyłam alfabet birmański:
A - armia
B - betel
C - cała Birma czyta
D - ...
Jeszcze przed wyjazdem wielokrotnie słyszałam pytanie "Birma? Czego tam szukasz?". Poznałam ludzi chętnych do rozmów, krytycznych co do zmian w swoim kraju (a Birma bardzo się zmienia), a zarazem bardzo dumnych i pewnych, że dobre czasy są jeszcze przed nimi - bo do tej pory historia nie była dla Birmy łaskawa...
To slajdowisko to nie dziennik z podróży, raczej opowieść o fascynującym kraju przez pryzmat spotkanych ludzi, smaków, widoków i przede wszystkim zasłyszanych historii. Opowieść na pograniczu legend, życia codziennego i dość trudnych historii z areny międzynarodowej."

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY