Organizacja Festiwalu

 

6. edycja

Festiwal Podróżników 100droga

9-12 lutego, Wschowa 2017

fot. Andrzej Barełkowski / Kazik 20176.Festiwal Podróżników 100droga za nami, co oznacza, że kolejne Kaziki pojechały w świat. Tym razem wyróżnienia otrzymali:

Łukasz Supergan za "Wyspę Żywiołów".

Popularne powiedzenie głosi, iż najważniejszy w podróży jest pierwszy krok. U Łukasza najważniejszy jest pierwszy milion kroków i opowieść, którą się z nami później dzieli. Kazik dla człowieka, który nie chodzi na skróty.

 

Bartosz Malinowski oraz Asia Lipowczan za "Wielki Szlak Himalajski".

Może i ominęli wszystkie szczyty, ale ich ekstremalnie trudna trasa, zwycięska próba charakteru (i to raczej niełatwego) zasługują na uznanie. Kazik za zdobycie szczytu podróżniczego piękna.

 

Jakub Rybicki za "Greenland Ice Trip".

Po obejrzeniu tego pokazu wiemy jedno - śpeszmy się eksplorować lód, bo tak szybko topnieje. Kazik za fantastyczną relację z miejsca, które nie każdemu kojarzy się ciepło.

 

Z pokazów które odbyły się w czwartek wyróżnieni zostali: Kuba Krauze, Leszek Pawlik, Krzysztof Tomczyk  za "Nordkapp 2016 - Rowerowy Zew Północy”.

Nagrodę publiczności otrzymał Tomasz Korgol za prezentację "Autostopem do Chin" 

 

Regulamin
6. Festiwalu Podróżników „100droga” we Wschowie 2017

Przedstawiamy program na Dużej Sali. Ramy są niemal identyczne do zeszłorocznej edycji: pokazy slajdów podróżników jedna po drugiej przez 4 popołudnia.
Więcej informacji o prelegentach i poszczególnych pokazach uzupełniamy stopniowo w tej zakładce (kliknij link):
http://www.tworczehoryzonty.pl/festiwal-100droga/6-festiwal-podroznikow-100droga/prelegenci-6-10odrogi
informacja o biletach w tej zakładce (kliknij link) :
http://www.tworczehoryzonty.pl/festiwal-100droga/6-festiwal-podroznikow-100droga/organizacja-6-festiwalu/385-karnety-bilety

(program w wersji tekstowej  poniżej)


W Klubie Młodzieżowym „Metafora” będzie kameralnie. Klub znajduje się w budynku Centrum Kultury i Rekreacji przy ul. Niepodległości 1 - wejście od ul. Niepodległości. Oprócz ciekawych spotkań z Podróżnikami podczas pokazów slajdów (sala duża), w Sali Małej (Metaforze) będziecie mogli obejrzeć pokazy filmów dokumentalnych oraz kameralne rozmowy zwane przez nas "Porcjami dodatkowymi" nie tylko z autorami książek podróżniczych. W tej sali również pokazy i opowieści o kuchni świata zakończone degustacją. Wszystkie wydarzenia w Metaforze są niebiletowane.

(program w wersji tekstowej poniżej)

Rusza przedsprzedaż biletów na 6. Festiwal Podróżników 100droga. Ponieważ doświadczenie wskazuje, że często docieracie na Festiwal i biletów brakuje, wszystkie miejsca zajęte -  zachęcamy do zakupu wejściówek już dziś.

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY