Prelegenci 4.100drogi

 

6. edycja

Festiwal Podróżników 100droga

9-12 lutego, Wschowa 2017

Wyspa Kish w Zatoce Perskiej, nazywana przez Irańczyków Małym Dubajem, jest jedynym miejscem w Iranie, które można odwiedzić bez wizy, z prawem pobytu do czternastu dni. Popularne są wypady turystów z Emiratów na Kish, aby poczuć choć odrobinę Islamskiej Republiki. Lot kosztuje sto dolarów w jedną stronę i obsługiwany jest przez Kish Air.

Dotarcie na Kish od strony irańskiego lądu jest znacznie bardziej skomplikowane. Jedyne, nieliczne łódki (bo „promy” to za dużo powiedziane) pływają z małego portu, wioski Bandar Charak. Dostanie się w to niemal bezludne miejsce to już wyzwanie same w sobie.

Iran kreuje zupełnie innych obraz wyspy Kish. Nazywanie jej Drugim Dubajem jest mocno na wyrost, ale trzeba przyznać, że wysokiej klasy samochody na ulicach, sieć ścieżek rowerowych, liczne budowy kolejnych molochów, centrów handlowych, hoteli oraz podświetlane palmy są zauważalne gołym okiem. To nie wygląda jak Iran. Pieniądz, mimo że irański, jest niewiele wart. To najdroższe miejsce w całym kraju. W każdym sklepie można płacić w dirhamach Emiratów. Wydaje się, że jest to nawet preferowane.

  

 

Piotr Pazoła, informatyk - programista, na co dzień pracownik Radia Elka, działacz leszczyńskiego Stowarzyszenia Qltura. W podróży stara się chłonąć i tworzyć. Bez bloga. Szewc bez butów. Chciałby to zmienić na w-podrozy.pl.

 

 

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY