Uczesticy 2.Festiwalu 100droga

 

6. edycja

Festiwal Podróżników 100droga

9-12 lutego, Wschowa 2017

Dzieci Madagaskaru

      Na przełomie sierpnia i października 2012 roku terapeuta manualny Dominik Włoch i dietetyk Daniel Kasprowicz po raz kolejny pojechali na Madagaskar. W odpowiedzi na zaproszenie zaprzyjaźnionych polskich misjonarzy odwiedzili miasteczko Mampikony, gdzie przeprowadzali badanie dot. oceny stanu odżywienia Malgaszów.

     Mieli okazję zetknąć się z wiecznie zielonymi lasami tropikalnymi na północy kraju u Sakalawów, zamieszkujących dolinę rzeki Sambirano. Korzystne warunki klimatyczne warunkują urodzajność tych terenów, które bogate są w lasy kakaowe, kawowce, ryżowiska, drzewa ylangy-ylangy a także szereg gatunków warzyw i owoców. Skrajnie inną sytuację prezentuje spalona przez słońce sawanna w centrum wyspy, gdzie żyją Tsymihety. Rośnie tam zaledwie maniok i cebula, a ludzie w pamięci nadal mają lata, podczas których nie uprawiali ryżu. Susza przyczynia się do niedoboru żywności, a tym samym do widocznego niedożywienia wśród dzieci.

      Zaprezentują nie tylko przepiękne widoki, kameleony, lemury i baobaby. Opowiedzą historie pisane przez samo życie. Każdego dnia uczyli się malgaskiej rzeczywistości, a najlepsze lekcje udzielały im dzieci.

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY